Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
LibreOffice ikon

LibreOffice 7.4.3

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmadı)
Loading...

LibreOffice  –  Ücretsiz Office Programı

 

LibreOffice  piyasadaki en güçlü Ücretsiz ve Açık Kaynak ofis paketi  uygulamaları içerir. Ücretsiz Office programı kullanmak isteyenlere en iyi alternatif seçenektir.

Microsoft Office programının bir çok özelliklerine sahip olmakla beraber, Word ve Excel dosyalarını açma desteğinede sahiptir. Excel ile tablolar oluşturma ve formül atama, bildiğiniz Microsoft Office ile neredeyse aynı. Ayrıca power point özelliğine sahiptir. Microsoft office özelliklerinin bir çoğuna sahip olması nedeniyle,  kolay kolay yabancılık çekmeyeceğiniz kolay ve kullanışlı bir yazılımdır. Eğer bir mektup, bir yüksek lisans tezi, bir broşür, mali raporlar, pazarlama sunumları ve teknik çizimler yapacaksanız, size bu imkanı en iyi şekilde sağlar.

LibreOffice Writer, kullanıcılara yaygın olanlar (yazı tipi biçimlendirme, metin hizalama ve satır aralığı gibi) ve eşanlamlılar ve eş anlamlılar sözlüğü gibi daha özel olanlar (gerekli sözlük dosyalarının önceden indirilmiş olması koşuluyla) dahil olmak üzere çok çeşitli seçenekler sunar.

LibreOffice Calc, kullanıcılar verilerini ihtiyaç duydukları satır ve sütun sayısına göre tablolarda düzenlemek istediklerinde erişilebilen bileşendir. Bu araç, formül oluşturmak ve karmaşık hesaplamalar yapmak için kullanışlı olabilecek çeşitli işlev türlerini destekler.

LibreOffice Impress, sunumları ve slayt gösterilerini tasarlamak ve özelleştirmek için kullanılabilen ve aynı zamanda çizelgeleri, diyagramları, metin mesajlarını ve multimedya arka planlarını destekleyen bir yardımcı programdır. Projelerin her biri animasyon efektlerini, slayt geçişlerini ve yazı tipi düzenlemeyi destekler, bu nedenle sonuç kullanıcının beklentilerine uymak zorundadır.

LibreOffice Draw, kullanıcıların ortak grafik formatlarına aktarılabilen ve ardından diğer projelere entegre edilebilen hem basit hem de karmaşık tasarımlar oluşturmasına olanak tanır. Oluşturulan çizimler, önceden LibreOffice uygulamalarında oluşturulmuş tabloları, grafikleri veya formülleri içerebilir.

Kullanıcılar, veritabanı dosyalarının içeriğini keşfetmek veya harici çok kullanıcılı veritabanı motorlarına (MySQL, MS Access, Adabas D veya PostgreSQL gibi) bağlanmak istediklerinde LibreOffice Base’e erişebilirler. Ayrıca bu araç, desteklediği motorlar için yerleşik yerel destek sürücülerine sahiptir.Bu ofis  programındaki en önemli eksiklerden biri de, Outlook Expres veya mail yöneticisi olmamasıdır. Fakat bu kadar özelliği bir arada barındırıp, Microsoft Office yazılımının işlerini yapabilen bir program olarak en büyük avantajı, ücretsiz olmasıdır. Office programı için ücret ödemek istemeyenlerin alternatif olarak tercih edebileceği bu yazılımı, sitemizden indirip kullanabilirler.

VirusTotal sonuçları için buraya tıklayın!

LibreOffice

 

 

 

 

Yazan: meto

LibreOffice 7.4.3 YAPILAN YORUMLAR