Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
WordPress ikon

Lock Down Admin 1.2

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

Lock Down Admin  – WordPress Admin Yolunu Değiştirme Eklentisi

 

Lock Down Admin, WordPress sitelerin admin giriş yolunu değiştirmek için kullanacağınız bir eklentidir. Bu eklenti sayesinde, standart Admin giriş yolunu kendinize göre değiştirebilirsiniz.

Bu eklenti ile amaçlanan şey, aslında WordPress sitelerin dışarıdan gelecek saldırılara karşı korunması amacıdır. Hacker eğitimi alan öğrenciler için WordPress sitelere sızmak bir eğlence gibidir adeta. Fakat sitelere verilen zararlar, site sahiplerini oldukça zor durumda bırakmaktadır. Bu yüzden Admin giriş yolunu değiştirmek, alınacak öncelikli bir tedbirdir. Bunu eklenti olmadan ‘ .htaccess’ içerisinden kod değişikliği yaparak ta sağlayabilirsiniz fakat bazı sunucular bu değişikliği desteklemeyebilir.

Bu durumda ‘Lock Down Admin‘ eklentisi hayat kurtarır. Eklentiyi kurduktan sonra sol panelde eklentinin ayarlar bölümüne tıklayıp, admin yolunu belirleyeceğiniz sayfaya ulaşacaksınız. Örneğin; www.deneme.com/……. şeklinde bir yer gelecektir karşınıza. Buraya www.deneme.com/deneme örneği gibi kendinize göre yapacağınız değişiklikle ayarları gerçekleştirmiş olacaksınız. Artık Admin panelinize www.deneme.com/deneme olarak giriş yapabilirsiniz.

Lock Down Admin

EKLENTİ VİDEOSU

Yazan: meto

Lock Down Admin 1.2 BENZER İÇERİKLER
Lock Down Admin 1.2 YAPILAN YORUMLAR
Program Videoları