Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Meta iklim değişikliği ile mücadelede yer alacak

Meta iklim değişikliği ile mücadelede yer alacak

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Oylanmadı)
Loading...
Meta

Meta, iklim değişikliği ile mücadelede yer alacak

 

Önceki günlerde isim değişikliği ile gündeme gelen Facebook’un şirketi Meta, Birleşmiş Milletler’in COP26 iklim konferansının başlaması ile beraber, bu konudaki iklim değişikliği planlarını açıkladı.

Meta, küresel ilişkiler ve iletişimden sorumlu başkan yardımcısı Nick Clegg, kendi karbon ayak izlerini azaltacak önlemler almakla yetinmeyeceklerini belirtti. Nick Clegg, insanların iklim değişikliği konusunda doğru ve bilimsel bilgilere ulaşmasına yardım edeceklerini ve bu alandaki yanlış bilgilere karşı mücadele edeceklerini sözlerine ekledi.

Özellikle Kovid 19 konusunda yanlış bilgilendirici içeriklerle mücadele eden şirket, aynı şekilde iklim değişikliği konusunda çalışmalara başlayacak. Bu kapsamda kurulacak olan İklim Değişikliği Bilgi Merkezi, 100‘den fazla bölgede kullanıma sunulacak. 100’den fazla bölgede kurulacak olan Bilgi Merkezi’nde, ulusal sera gazı salınımı miktarları, ülkelerin hedefleri ve taahhütleri ile bilgi edinmek mümkün olacak. Bu sayede devletlerin konuyla ilgili olarak kendilerini daha sorumlu hissetmeleri hedefleniyor.

Ayrıca bu konu kapsamında, Messenger ve Instagram’da bulunan ActNow isimli sohbet botu da en kısa zamanda güncellenerek son haliyle kullanıcılara sunulacak.  Böylece, Messenger, Instagram ve Instagram Kids üzerinden iklim değişikliği ile ilgili konuşmayı tetikleyecek yeni çıkartmalar dahil edilecek.

Meta, söz konusu uygulamaları kullanan işletmelere de karbon ayak izlerini küçültme ve  sürdürülebilir yenilikleri kullanmaları ile ilgili yardımcı olacak. Küçük İşletmeler için Yeşil Destek adını taşıyan proje, bu ay içinde İngiltere ve İspanya’da uygulamaya başlayacak. Bu kapsamda ilk olarak gıda üreticileri, restoranlar ve turizm sektörü projenin merkezinde yer alacak. Proje 2022’de Fransa ve İtalya başta olmak üzere diğer  ülkelere de faaliyete geçirilecek. Meta, 2020 itibarıyla karbon salınımını sıfırlamıştı. Şirket, bu yılın başından bu tarafa yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanımına geçmişti.

HABERE AİT VİDEO

 

Meta iklim değişikliği ile mücadelede yer alacak YAPILAN YORUMLAR