Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Minetest ikon

Minetest 5.5.0

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Oylar, ortalama: 4,00 out of 5)
Loading...

Minetest – Minecraft’tan Esinlenme Blog Tarzı Oyun

 

Minetest, Minecraft‘tan esinlenilmiş, neredeyse sonsuz genişlikte bir blok dünyasına girmenize olanak tanıyan ve elinizdeki materyallerin tükenmesi endişesi olmadan istediğiniz her şeyi inşa edebileceğiniz veya şekillendirebileceğiniz bir oyundur. 

Sayısız mod ile donatılabilen ve hem tek oyunculu hem de çok oyunculu modlarda oynanabilen son derece özelleştirilebilir bir sandbox oyunudur.

Yaratıcı zihin için sonsuz olasılıklar

Minetest’te inşa etmek istediğiniz her şeyi inşa etmek için yeterli malzemeye sahip olmadığınız konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Oyun, benzersiz dünyanızı yaratırken kullanmak istediğiniz blok türleri, kazma eşyaları, silahlar ve her türlü çeşitli nesne veya malzemelerle dolu çok büyük bir envanter sunuyor.

Rastgele yaratılan dünyada hiçliğin ortasında başlıyorsunuz ve tamamlanması gereken görevler veya ulaşılacak herhangi bir hedef olmadığından, doğrudan inşa aşamasına geçebilirsiniz. Zamanınız ve sabrınız varsa kulübeler, evler, konaklar, kaleler ve hatta bütün şehirler inşa edilebilir.

Basit ve bağımlılık yapan oyun

Bir sandbox oyununun ne olduğuna dair mutlak temellere girmek istiyorsanız, Minetest harika bir ilk tercihtir. Elbette, oldukça önemli olan kaynak toplama kısmını atlıyorsunuz ama yokluğu ile aslında en keyifli olan yapım aşamasına hızla ilerliyorsunuz.

Farenizi kullanarak etrafınıza bakın ve baltayı, kazmayı veya küreği kesmek veya kazmak istediğiniz yöne çevirin, FPS hareketi için standart tuşları kullanın ve fare tekerleği ile öğeler arasında geçiş yapın. Oyun, tüm voksel dünyasını keşfetmenize, ihtiyacınız olan malzemeleri üretmenize ve yüksek modlama toleransı ile hemen hemen istediğiniz her şeyi oyuna getirmenize olanak tanır.

Herkesin eğlenmesi için tasarlanmış bir sanal alan oyunu

Kapanış notunda, hangi sandbox oyunlarının ne hakkında olduğunu görmek istiyorsanız, kesinlikle Minetest’i deneyebilirsiniz. Birkaç dakikalık oyundan sonra muhtemelen tamamen bağımlı olacaksınız.

Minetest

Minetest2

 

Yazan: meto

Minetest 5.5.0 YAPILAN YORUMLAR