Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Miniconda 4.11.0

Miniconda – Program Geliştirme Ortamı

 

Miniconda, Python, R, Ruby, Lua, Scala, Java, JavaScript, C / C ++, FORTRAN ve daha fazlası için paket, bağımlılık ve ortam yönetimi.

Conda, Windows, macOS ve Linux üzerinde çalışan açık kaynaklı bir paket yönetim sistemi ve ortam yönetim sistemidir. Conda, paketleri ve bunların bağımlılıklarını hızla kurar, çalıştırır ve günceller. Conda, yerel bilgisayarınızdaki ortamları kolayca oluşturur, kaydeder, yükler ve aralarında geçiş yapar. Python programları için oluşturulmuştur, ancak herhangi bir dil için yazılımı paketleyip dağıtabilir.

Bir paket yöneticisi olarak Miniconda, paketleri bulmanıza ve kurmanıza yardımcı olur. Python’un farklı bir sürümünü gerektiren bir pakete ihtiyacınız varsa, farklı bir ortam yöneticisine geçmenize gerek yoktur, çünkü bu yazılım aynı zamanda bir ortam yöneticisidir. Sadece birkaç komutla, normal ortamınızda her zamanki Python sürümünüzü çalıştırmaya devam ederken, bu farklı Python sürümünü çalıştırmak için tamamen ayrı bir ortam kurabilirsiniz.

Conda, varsayılan konfigürasyonunda Anaconda® tarafından oluşturulan, gözden geçirilen ve bakımı yapılan repo.anaconda.com adresindeki bin paketi kurabilir ve yönetebilir. Conda, kodunuzun sık ve otomatik olarak test edilmesini sağlamak için Travis CI ve AppVeyor gibi sürekli entegrasyon sistemleriyle birleştirilebilir.

Conda paketi ve ortam yöneticisi, Anaconda ve Miniconda’nın tüm sürümlerinde bulunur.Ayrıca Python, R, Node.js, Java ve diğer uygulama yığınları için yerinde kurumsal paket ve ortam yönetimi sağlayan Anaconda Enterprise’a dahil edilmiştir . Conda, bir topluluk kanalı olan conda-forge’da da mevcuttur . Ayrıca üzerinde Conda alabilirsiniz PyPI , ama bu yaklaşım bugüne kadar up olarak olmayabilir.

Miniconda

 

 

Site Oylaması
Tarih
Başlık
Miniconda - Program Geliştirme Ortamı
Puanı
51star1star1star1star1star

Yazan: meto

Miniconda 4.11.0 YAPILAN YORUMLAR