Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Mozilla Thunderbird ikon

Mozilla Thunderbird 102.8.0

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Oylar, ortalama: 4,00 out of 5)
Loading...

Mozilla Thunderbird  – Gelişmiş E-Posta Programı

 

Mozilla Thunderbird, Mozilla Firefox kullanıcıları için geliştirilmiş, kişiselleştirilebilir ve kullanımı kolay ücretsiz bir mail alma gönderme programı. Ayrıca Firefox olmadan kullanılabilen bir posta istemcisidir.

Virüs ve spam algılama özelliğine sahip bu program, sizleri herhangi bir zararlı postalara karşı koruma özelliğine de sahiptir.. Adres defterine kişileri kolayca ekleme, hatırlatıcı, hızlı alma ve gönderme özelliklerine sahip olması nedeniyle, bir çok e-posta istemcisinden daha fazla yararlı ayrıcalık sağlamaktadır.

Basit kurulum ve net ortam

Yükleme işleminin takibi kolaydır, yalnızca birkaç “İleri” düğmesine basmanızı gerektirir, ardından e-posta kimliğinizi yönetmeye başlayabilirsiniz.

Thunderbird, yazılımın tüm işlevlerini birkaç menüde yoğunlaştıran modern ancak kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Yeni bir e-posta yazmak, sohbet etmek veya arama yapmak gibi popüler özellikler, hızlı erişim araç çubuğundan kullanılabilir.

Etkileyici güvenlik özellikleri ve birden çok sekme desteği

Thunderbird ile e-posta hesaplarını yönetmek gerçekten çok kolay. Mesajları yeni sekmelerde açabilir, önemli mesajları işaretlemek için etiketleri kullanabilir ve arayüzünden hiç çıkmadan haberleri okuyabilirsiniz.

Güvenlik açısından Thunderbird, daha az hayal kırıklığı yaratmıyor. Önemsiz e-posta filtreleri tehlikeli içeriği engeller, kimlik avı önleme özelliği ise parolalarınızın ve verilerinizin çalınmasını engeller. Thunderbird’ün güvenlik motoru ayrıca dijital imzalar, sertifikalar ve şifreleme içerir.

Başkalarıyla sohbet edin ve uzantılar ekleyin

Sohbet özelliği, arkadaşlarınızla kolay ve rahat bir şekilde iletişim kurmanıza olanak tanır (XMPP, IRC, Google Talk ve Twitter’ı destekler). Yeni kişiler ekleyebilir, bir sohbet odasına katılabilir ve durumunuzu özelleştirebilirsiniz.

Thunderbird’ün pek çok avantajından sonuncusu ama en önemlisi, son derece özelleştirilebilir olmasıdır. Firefox’un durumunda olduğu gibi, yeni özellikler uzantılar aracılığıyla eklenebilir . Genel görünüm ve his, temalar veya dış görünümler kullanılarak da değiştirilebilir.

VirusTotal sonuçları için buraya tıklayın!

 Mozilla Thunderbird

Özellikler:

Posta Hesabı Kurulum Sihirbazı

Bu özellik gelmeden önce IMAP, SMTP ve SSL/TLS ayarlarınızı bilmeniz gerekiyordu. Şimdi ise vermeniz gereken bilgiler sadece adınız, e-posta adresiniz ve parolanız; becerikli e-posta hesap kurulumu aracımız veri tabanımıza bakarak sizin için e-posta ayarlarını bulacak.

Tek Tıkla Adres Defteri

Tek tıkla ulaşılan Adres Defteri, kişileri adres defterinize eklemenin hızlı ve kolay bir yoludur. Yalnızca aldığınız iletilerdeki yıldız simgesine tıklayarak kişileri ekleyin. Çift tıkla da fotoğraf, doğum günü ve diğer iletişim bilgileri gibi daha fazla ayrıntıyı ekleyebilirsiniz.

Ek Dosya Anımsatıcısı

Ek anımsatıcısı, e-postaya gövdesinde “ekteki Word belgesi” gibi sözcükleri arayarak, siz gönder düğmesine basmadan size dosyayı eklemenizi hatırlatır.

Sekmeler

Firefox’un sekmeli taramasını beğeniyorsanız, sekmeli e-postayı da seveceksiniz. Sekmeli e-posta, iletileri farklı sekmelerde açmanıza olanak tanır ve böylecek iletiler arasında hızlıca geçiş yapabilirsiniz. Belki de daha önceki bir yazışmayla ilgili bir e-postaya cevap veriyorsunuzdur. Sekmeli e-posta birden fazla e-postayı açık tutarak farklı iletilere başvurmanızı kolay kılar.

Bir e-postaya çift tıklamak veya üzerindeyken enter düğmesine basmak o iletiyi artık yeni sekmede açacak. İletilere veya dizinlere sağ tıklamak veya onların arka planda bir sekmede açılmasını sağlayacak.

Thunderbird’den çıkarken görünen sekmeler korunacak ve Thunderbird’ü yeniden açtığınızda yeniden açılacak. Sekmeler arasında geçişinize yardımcı olmak için sekme araç çubuğu üzerinde sekme menüsü de var.

Hızlı Süzgeç Araç Çubuğu

Hızlı Süzgeç Araç Çubuğu e-postaları daha çabuk süzmenizi sağlar. Hızlı Süzgeç arama kutusuna bir şeyler yazmanızla birlikte sonuçlar anında gösterilir. Ayrıca e-postaları haber grubuna, etiketine ve Adres Defteri’nizdeki kişilere göre de süzebilirsiniz. Bir süzgeci “sabitleyerek” veya kaydederek farklı dizinlerde de kullanabilirsiniz.

Arama

Tam olarak aradığınız e-postayı bulmanız için Thunderbird’deki arama arayüzünde süzme ve zaman çizgisi araçları bulunur. Thunderbird ayrıca tüm e-postalarınızı endeksleyerek çok daha hızlı bulmanızı sağlamaya yardımcı olur. Arama sonuçlarınız bir sekmede gösterilir, böylece siz de arama sonuçları ve diğer e-postalar arasında kolayca gidip gelebilirsiniz.

İleti Arşivi

İleride ihtiyaç duyacağınızı düşündüğünüz bir iletiyi posta kutunuzun dışına silmeden taşımak istiyorsanız, onu arşivleyin! Arşivleme gelen kutunuzu yönetmenize yardımcı olur ve e-postanızı arşiv dizinine koyar.

Etkinlik Yöneticisi

Etkinlik Yöneticisi Thunderbird ile e-posta sağlayıcınız arasındaki tüm etkileşimin kaydını tek bir yerde tutar. Artık düşünmenizi gerektirecek bir şey kalmıyor. E-postanızda yaşanan her şeyi görmek için artık tek bir yere bakmanız yeterli.

Akıllı Dizinler

Gelen Kutusu, Giden Kutusu veya Arşiv dizini gibi özel dizinleri bir araya toplayan Akıllı Dizin özelliği, birden çok e-posta hesabınızı idare etmenize yardımcı olur. Her hesabın gelen kutusuna ayrı ayrı bakmaktansa, gelen tüm e-postayı tek bir gelen kutusunda görebilirsiniz.

Eklenti Yöneticisi

Eklentileri doğrudan Thunderbird üzerinden bulup kurun. Artık eklenti sitesini ziyaret etmenize gerek yok; eklenti yöneticisini ateşleyin yeter. Hangi eklentinin size uyduğundan emin değil misiniz? Oylar, öneriler, açıklamalar ve eklentinin kullanılırken alınan görüntüleri eklenti seçiminizde size yardım eder.

 

 

 

 

Yazan: meto

Mozilla Thunderbird 102.8.0 YAPILAN YORUMLAR