Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Net Speed Meter ikon

Net Speed Meter

Net Speed Meter – İnternet Hızı Ölçme Yazılımı

 

Net Speed Meter, internet hızını ölçmek için kullanacağınız ücretsiz, basit ve kullanışlı bir programdır.

Windows, İnternet bağlantısının yükleme ve indirme hızlarını izlemek için tümleşik bir araca sahip değildir. Birçok geliştiricinin, ağla ilgili bu tür önemli parametrelere göz kulak olmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış basit ama kullanışlı yazılım yardımcı programları oluşturmasının nedeni budur. Bir örnek İnternet Hız Ölçer‘dir .

Bu özel uygulama, basit bir görevi yerine getiren ancak oldukça faydalı olabilen küçük yazılım programlarından biridir. Çalıştırdıktan sonra, masaüstünüzde, bir zamanlar Windows gadget’larına benzeyen küçük bir sayaç gösterilir.

Sistem tepsisinde de çalışır

İlk içgüdü, herhangi bir menünün açılıp açılmadığını görmek için ölçüm cihazına sağ tıklayıp çift tıklamaktır. Aslında, sayacın basitçe kaybolduğunu görünce şaşıracaksınız. Sistem tepsisine giderseniz, Net Hız Ölçer simgesinin de orada olduğunu fark edeceksiniz. Uygulama arka planda çalışır ve çift tıklandığında simge durumuna küçülür. Metreyi masaüstüne geri almak için tepsi simgesine çift tıklamanız veya bağlam menüsünden ekranı büyütmeyi seçmeniz yeterlidir.

Sayaca çift tıklamanın bir başka sonucu da, mevcut indirme veya yükleme hızının panoya otomatik olarak kopyalanmasıdır, böylece ihtiyacınız olan her yere kolayca yapıştırabilirsiniz.

Metrenin görünümünü kolaylıkla değiştirin

Sistem tepsisindeki sağ tıklama menüsü, uygulamanın ayarlarına erişmenizi ve davranışını özelleştirmenizi sağlar. Burada uğraşılması gereken sadece birkaç şey var. Örneğin, hız birimini saniyedeki bit’ten saniyedeki bayt’a değiştirebilirsiniz. Ayrıca, varsayılan olarak siyah olan sayacın görünümü Ayarlar penceresinden değiştirilebilir. Yazı tipi ve metin boyutu da değiştirilebilir.

İnternet Hız Ölçer, bilgisayarınızı her açtığınızda manuel olarak başlatmamanız için Windows ile başlayacak şekilde yapılandırılabilir.

 

Net Speed Meter

 

 

Yazan: meto

Net Speed Meter BENZER İÇERİKLER
Net Speed Meter YAPILAN YORUMLAR