Okey

Okey 2.5

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bilgisayar İçin Ücretsiz Masaüstü Okey Oyunu

 

Okey, kültürümüzün kabul gördüğü en eğlenceli oyunlardan biridir. Bu oyunu bilgisayarınıza ücretsiz indirebilirsiniz.

Çinde oynanan domino oyunu referans alınarak geliştirilen bu oyun, 15. y.y’da Osmanlı kültürüne girmiş ve günümüze kadar gelmiştir. Bilgisayar ve teknolojinin gelişmesi ile beraber, sadece kahvehanelerde yada evlerde taş ve ıstaka denilen materyaller ile oynanan oyun, artık bilgisayarlarda sanal olarak oynanmaktadır.

Sadece ülkemizden hariç Avrupa’ya kadar yayılan okey oyunu, insanların vazgeçemediği eğlenceli oyunlardan olmaya devam ediyor.

Bu oyun, bilgisayarınızdan oynayabileceğiniz gerçekçi görüntüye sahip oldukça eğlenceli bir oyundur. Bu oyunu bilgisayarınıza indirerek, oyun oynama konusunda becerinizi geliştirebilirsiniz. Bilgisayara indirilerek oynanan en popüler oyunlardan biri olan bu oyunun son sürümde, renk körlüğüne karşı yeni düzenlemeler yapılmıştır.

Online oynama özelliği olmamasına karşın, karşınızdaki üç kişiye karşı mücadele edeceğiniz bir oyundur. Oyunun ayarlar kısmından farklı tema seçenekleri ile zevkinize göre bir görsellik belirleyebilirsiniz. Ayrıca, renk körlüğüne karşı seçilecek temada aynı şekilde ayarlar – tema bölümünden yapılmaktadır.

Okey

OYUN VİDEOSU

Özet Başlık
Tarih
Başlık
Bilgisayar İçin Ücretsiz Masaüstü Okey Oyunu
Site Puanı
51star1star1star1star1star

Yazan: meto

Okey 2.5 YAPILAN YORUMLAR