Prof, Dr. Ercüment Ovalı Tarafında Corona Tedavisi Açıklaması!

Prof, Dr. Ercüment Ovalı Tarafında Corona Tedavisi Açıklaması!

prof-dr-ercument-ovali-dan-turkiye-yi-heyecanlan-4476608

Prof, Dr. Ercüment Ovalı Tarafında Corona Tedavisi Açıklaması!

 

25 Mart 2020 Tarihinden beri Corona Tedavisi ile ilgili çalışmalara dair attığı Tweet’lerini takip ettiğimiz Prof, Dr. Ercüment Ovalı Tarafında Corona Tedavisi ilgili belirli aralıklarda yeni Tweet’ler atarak bizlerin umutlarını da arttırdı.

Prof. Dr. Ercüment Ovalı, ekibi ile koronavirüs aşısı bulunması için hummalı bir çalışma içerisine girdi. O zamandan bugüne kadar  Sosyal medya hesabından tedavi çalışmaları ile ilgili umut vaad eden Tweet’ler göndermeye başladı.

1961 Kırklareli – Babaeski doğumlu Hematoloji Uzmanı Profesör Doktor Ercüment Ovalı, Tıp eğitimine Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başlamış ardından 19 Mayıs Üniversitesinde iç hastalıkları ihtisası, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesinde ise Hematoloji üst ihtisasını tamamlamıştır. 2009 yılına kadar KTÜ’de transplant ünitesi sorumlusu olarak çalışmalar gerçekleştirmiş aynı zamanda Türkiye’nin ilk hücre işlem labaratuvarını açmıştır.

Henüz 38 yaşında iken Profesör olmuştur. Şu anda özel bir hastanenin Kemik İliği Nakli ekibinde Hematoloji Bilim Dalı Uzmanı ve aynı hastanen Hücre Laboratuvarı Direktörü olarak görevini sürdürmektedir. GMP ve Hücre tedavi ürünleri danışmanlığını yapmaktadır. 2017 yılında Amerika’dan Kan ve kök hücreden yapay deri üreten Prof. Dr. Ercüment Ovalı için, En İyi Deneysel Araştırma ünvanı ödülü verilmiştir.

Türkiye’de Hücre Laboratuvarı olarak GMP ruhsatını aldıran tek kişi olan Prof. Dr. Ercüment Ovalı buluşları ile dünyaya adını duyurmayı başarmış çalışmaları ile ilklere imza atmaya devam etmektedir. 2018 yılında GQ töreninde aldığı Yılın Bilim Ödülü’nü, Şehit Eren Bülbül, Şehit Astsubay Ferhat Gedik ve Afrin’deki askerlerimiz adına aldığını ve ödülü Mehmetçiklerimize adadığını açıklamıştır.

25 Mart’tan beri Corona Tedavisi için başladığı çalışmaların gelişimi ile ilgili umut vaat eden Tweetleri ile heyecan uyandıran Ovalı, son Tweet’inde 23 Nisan’ı işaret etti. Ovalı’ya ait bazı Tweet’eri aşağıda görebilirsiniz. Kendisini tebrik ediyor, tüm kalbimizle destekliyoruz.

Ekran Alıntısı

Ekran Alıntısı2

Ekran Alıntısı3

Ekran Alıntısı4

Ekran Alıntısı5

Prof, Dr. Ercüment Ovalı Tarafında Corona Tedavisi Açıklaması! YAPILAN YORUMLAR