Prof. Dr. Ercüment Ovalı’dan Müjdeli Haber!

Prof. Dr. Ercüment Ovalı’dan Müjdeli Haber!

ercument-ovali-dan-yeni-paylasim-corona-ilaci-ici-4486984

Prof. Dr. Ercüment Ovalı’dan Müjdeli Haber!

 

Yaklaşık 1 aydır üzerinde çalıştığı Covid 19 tedavisi ile ilgili olarak Prof. Dr. Ercümen Ovalı ve ekibi ile ilgili haberler yaptık.

Belirli aralıklarla attığı Tweetler’den çalışma aşamalarından bahsederek, bizlere umut veren Ovalı, son olarak 23 Nisan’ı milat vermişti. Ancak Corona Virüs salgınına bağlı olarak artan vaka ve ölümler nedeni ile, acilen bir ilaç ismi verdi. Ovalı yaptığı açıklamada, “1 aydır laboratuvarda çalıştığımız bir ilacın ismini 23 Nisan’da açıklayacaktık ancak o kadar etkili duruyor ki insanların hayatını kurtarabilir. İnsanların hayatından gün çalmak istemedik. Acilen “Dornaz alfa” hastaların tedavisinde klinik testlere alınmalı. Kahramanlarıma teşekkür ederim.” dedi.

Yaptığı bu başarılı çalışmalara ile ilgili olarak kendi ekibinden de övgülerle söz eden Ovalı, sık sık onlara “Kahramanlarım” diyerek onlarla duyduğu gururu ifade etmektedir. Bizler de Sayın Ovalı ve ekibi ile ne kadar gurur duyduğumuzu ifade edecek kelimeler bulmakta gerçekten zorlanıyoruz. Başarılar diliyoruz kahrmanlar başarılar.

 

Prof. Dr. Ercüment Ovalı’dan Müjdeli Haber! YAPILAN YORUMLAR