Prof. Dr. Ercüment Ovalı’nın Aşı Konusunda Son Açıklaması

Prof. Dr. Ercüment Ovalı’nın Aşı Konusunda Son Açıklaması

Coronavirüs

Prof. Dr. Ercüment Ovalı’nın Aşı Konusunda Son Açıklaması

 

Prof. Dr. Ercüment Ovalı’nın Aşı Konusunda Son Açıklaması, bilindiği üzere Mart ayının ortasından itibaren aşı geliştirme ve tedavi ile ilgili bir süreç başlatmıştı.

Bu süreç içerisinde çalışmalarının aşamalarını belirli aralıklarla attığı Twitt’ler ile paylaşmıştı. Bu konu pek çok tartışmalara yol açmıştı. Prof. Dr. Ercüment Ovalı konu ile ilgi olarak son gelişmeleri anlattı. Dornaz Alfa ilacı hakkında yaptığı açıklamaya göre, ilk partide 2 milyon adet üretilecek aşının hayvan deneylerinin sorunsuz devam ettiğini söyledi.

Dornaz Alfa’nın akciğer problemlerine neden olan zarı eritmediği gibi, aynı zamanda antiviral gibi çalışabileceğini söyledi. Çalışma için hazırladıkları raporun ilk laboratuvar ve klinik verilerinin ön baskı olarak yayınlandığını söyleyen Ovalı, aşının 2 milyon doz üretmeyi hedefledikleri birinci basamağında hayvan deneylerinin sorunsuz bir şekilde devam ettiğini bildirdi. Bundan sonrası için Prof. Dr. Ovalı ve ekibinin bu süreçteki hedefi ise Eylül ayına göre aşının klinik testlerine başlamak.

 

Prof. Dr. Ercüment Ovalı’nın Aşı Konusunda Son Açıklaması YAPILAN YORUMLAR