Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Psiphon ikon

Psiphon 3 176.2022

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmadı)
Loading...

Psiphon – Erişime Kapalı Sitelere Giriş Programı

 

Psiphon, VPN, SSH ve HTTP Proxy teknolojisi kullanarak erişime kapalı sitelere giriş yapma imkanı sağlayan bir programdır.

Hızlı bir kurulumun ardından, VPN hizmetlerini yapılandırma deneyiminiz ne olursa olsun herhangi bir sorun oluşturmaması gereken, kullanıcı dostu ve iyi organize edilmiş bir GUI ile karşı karşıya gelirsiniz. Aslında bağlanmak istediğiniz sunucuyu belirterek kolayca bağlanabilirsiniz. Genel olarak konuşursak, en yakın ülkeyi seçmek genellikle hız açısından en iyi sonuçları verir.

Program, İnternette güvenli ve anonim bir şekilde gezinmenizi sağlamak için birden fazla protokole ve taşıma sistemine dayanır. Bu nedenle, belirli bir özellik aracılığıyla bağlanamamanız durumunda, sansürü atlamak ve içeriğe erişmek için alternatif bir mekanizma (SSH veya SSH +) kullanabilirsiniz.

Uygulamanın güçlü yanı, VPN modunda bir bağlantı kurarak trafiği gizlemenize izin vermesinden kaynaklanmaktadır. Başka bir deyişle, sanal özel ağ modu kullanımına geçerseniz, yerel SOCKS veya HTTP protokollerini kullanan uygulamalar Psiphon ağı üzerinden yeniden yönlendirilir.

Bu bağlantılar için port numaralarının rastgele ve otomatik olarak seçildiğini bilmelisiniz. Ancak kendi port numaralarınızı kullanmak istiyorsanız Ayarlar penceresinde bağlantı detaylarını tanımlayarak değişiklikleri yapabilirsiniz.

Program hakkında bazı kullanıcılar VPN istemcisini etkinleştirdiklerinde bağlantılarının daha yavaş hale geldiğini fark ettiklerini belirtmişlerdir. L2TP / IPSec protokolünün performans sorunları yaşayabileceğini ve belirli ağ donanımı ve İnternet bağlantılarıyla uyumsuz olabileceği hususuna dikkat etmek gerekmektedir.iPhone, Android ve Windows sürümleri bulunan program tamamen sansüre karşı bir programdır. Bununla beraber kullanıcının ip’sini gizleyerek internet gizliliği koruması sağlar. Bu anlamda bir çok VPN programı bulunmaktadır. Fakat ücretsiz olması ve kullanışlılığı açısından oldukça iddialı bir programdır. Yasaklı sitelere giriş yapma imkanı sağlarken bir taraftan da gizlilik koruması sağlayan bu programı sitemizden indirip ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Hatta bu sayfamızdan Psiphon Android ve Psiphon iPhone sürümünü de indirebilirsiniz.

VirusTotal sonuçları için buraya tıklayın!

Psiphon

 

 

 

 

 

Yazan: meto

Psiphon 3 176.2022 YAPILAN YORUMLAR