Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
QTranslate ikon

QTranslate 6.10.0

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Oylar, ortalama: 4,00 out of 5)
Loading...

QTranslate  –  İngilizce Türkçe Çevirme Programı

 

QTranslate , Windows (Windows 8/7 / Vista / XP) için ücretsiz bir dil çevirme programı. Bu küçük uygulama ile, tek yapmanız gereken çevirmek için istediğiniz metni seçin ve sonra ‘Tercüme Et’ butonuna basın.

Bu program ile çevireceğiniz metin yazılarını sesli dinletme gibi harika bir özelliğe sahip bir yazılımdır. Google Translate, Bing Promt, Babil, SDL FreeTranslation.com, Yandex.Translate,  youdao, Baidu gibi sitelerin online çevirme desteğide sağlar. Bunun için çevrimiçi olmanız gerekmektedir. Ayarlar kısmından kendinize göre özelleştirebileceğiniz pek çok seçenek mevcuttur. Varsayılan çeviri dili, yazılımın temasının değiştirme, yazım denetimi ve font değiştirme gibi…Program bizimde kullandığımız bir program olmakla beraber hızlı bir çevirme özelliğine sahiptir. Yalnız diğer çevirme programlarında olduğu gibi bu programda da %100 net bir çevirme olamıyor. Bu durum programların zayıflığından olmayıp, diğer dillerin cümle yapıları ile bizim cümle yapılarımız arasında ki uyumsuzluklardandır. Bu program ile diğer çevirme programları gibi çevrilen metinlerin anlamlarını yaklaşık olarak tamamlayacaksınız. İngilizce Türkçe çeviri programı arıyorsanız, bu program işinize yarayacaktır.

VirusTotal Sonuçları için buraya tıklayın!

 

qtranslateHızlı çevirme özelliği olarak tabir ettiğimiz durum ise şöyledir; programı masaüstü simgesinden çalıştırdıktan sonra sağ alt tarafta sistem tepsisine bir ikon olarak yerleşir. Bu simgeye bir kez tıkladığınızda, yeşile dönerek aktif hale gelir ve hızlı çevirme fonksiyonu  devreye girer.

Bundan sonra yapacağınız şey, çevirmek istediğiniz metini fareniz ile gölgeli hale getirmek. Seçtiğiniz gölgeli metin altında programa ait  bir araç belirecek. Bu araç istediğinizde yazılı, istediğinizde sesli çeviri yapma seçeneği sağlamaktadır. Çeviride problem olduğunda, üzerinde çeviri siteleri seçme imkanı sağlamaktadır.

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz en etkili ve en iyi çeviri programı olarak istemizden indirip hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Programın videolu kullanım tanıtımı için tıklayın!

 

 

 

 

Yazan: meto

QTranslate 6.10.0 YAPILAN YORUMLAR

  • Mustafa
    4 sene önce

    Harika bir ingilizce sözlük.