Robot Köpek yere Düştükten Sonra Nasıl Kalkacağını Öğrendi

Robot Köpek yere Düştükten Sonra Nasıl Kalkacağını Öğrendi

Robot Köpek yere Düştükten Sonra Nasıl Kalkacağını Öğrendi

 

Teknoloji dünyası insan aklını zorlayacak düzeyde hızlı bir şekilde gelişmeye devam ediyor. Elbette ilk ampulün icat edildiği gibi yokluk ve imkansızlıklar içinde değil dünya. Artık zaten bir teknoloji varken, teknolojik yeniliklerin daha hızlı gelişmesi çok da şaşırtıcı olmaması lazım.

Yakın bir geçmişte yapay zeka ve yapay zekalı robotların geliştirildiğini biliyorduk. Çok tartışmalı olarak geliştirilen yapay zekanın, gelecekte insanlara faydaları ile beraber insanlara getireceği riskler tartışıla dursun, hala denemeleri devam eden yapay zekalı robot köpek, düştüğü yerden yapay zekası sayesinde ayağa kalkmayı öğrendi. Normal köpek eğitimi gibi yapay zekası ile eğitilen köpek, verilen görevlerden her birini tamamladığında, eğitmenleri tarafından sanal bir puan ile ödüllendirdi. Bu eğitimlerde robot köpek için ek yapay zeka takviye yazılımları kullanıldı.

dims-1

Yapay zeka destekli yazılım ile desteklenen robotlar, böylece hem yürümeyi öğreniyor hem de nasıl dengede kalacağını hesaplıyor. Yapılan çeşitli testlerde sürekli yere düşürülen robotların saniyeler içinde toparladığı ve ayağa kalktığı dikkat çekti. Bu çalışmanın amacı ise farklı görevleri kusursuz yerine getirmek için daha akıllı makineler yaratmak.

 

 

Robot Köpek yere Düştükten Sonra Nasıl Kalkacağını Öğrendi YAPILAN YORUMLAR