Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Router_Default_Password_ikon-removebg-preview

Router Default Password 1.1

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Oylar, ortalama: 3,00 out of 5)
Loading...

Router Default Password – Ağ Denetim Programı

 

Router Default Password, ücretsiz olarak kullanacağınız bir ağ denetim programı olarak sizlere yardımcı olur.

Bir ağa bağlı her cihazın, onu diğerlerinden ayırmak için benzersiz bir IP adresine sahip olması gerekir. IP adresi, ev telefonunuzdaki veya mobil cihazınızdaki benzersiz telefon numarasına benzer.

Ağınızdaki başka hiçbir cihaz (NAT kullanmıyorsanız) aynı IP adresine sahip olmayacaktır. Bir gönderen cihazın bir alıcı cihaza veri iletebilmesi için gönderenin hedefin nerede olduğunu bilmesi gerekir. Hedef, kaynakla aynı alt ağda veya başka bir alt ağda olacaktır.

Cihazlar aynı alt ağdaysa, hedef cihazın yerini belirlemek için kullanılan mekanizma yayındır. Ancak farklı ağlardalarsa ne olur? Burası varsayılan ağ geçidinin devreye girdiği yerdir. Varsayılan ağ geçidi, aynı alt ağda olmayan tüm trafiğin hedefi olarak kullanılır.Bir ağ sorunu varsa veya yönlendiricinizde değişiklik yapmanız gerekiyorsa varsayılan ağ geçidinin IP adresini bilmeniz gerekebilir. Microsoft Windows’da, bilgisayarın varsayılan ağ geçidinin IP adresine ip config komutuyla Komut İsteminden ve Denetim Masası’ndan erişilebilir.

Netstat ve ip route komutları, macOS ve Linux’ta varsayılan ağ geçidi adresini bulmak için kullanılır. İçeri girmeye ve ağ ayarlarınızda değişiklik yapma zahmetine girmediyseniz, bu bilgileri kullanarak yönetici paneline erişmeye devam edebileceğinizi görebilirsiniz. Bunu yapabilmek için yönlendiricinizin IP adresini, varsayılan Kullanıcı Adını ve varsayılan Parolayı nasıl bulacağınızı bilmeniz gerekir.

VirusTotal sonuçları için buraya tıklayın!

Router Default Password

 

 

Yazan: meto

Router Default Password 1.1 YAPILAN YORUMLAR