Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmadı)
Loading...
Rusya Hükümeti, ‘Evlerde’ Kripto Para Madenciliğini Yasallaştıracak

Rusya Hükümeti, ‘Evlerde’ Kripto Para Madenciliğini Yasallaştıracak

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmadı)
Loading...
Rusya Hükümeti, 'Evlerde' Kripto Para Madenciliğini Yasallaştıracak

Rusya Hükümeti, ‘Evlerde’ Kripto Para Madenciliğini Yasallaştıracak.

 

Rusya’nın başkenti olan Moskova’da yer alan Rusya Maliye Bakanlığı’nın üst düzey bir temsilcisi, Rusya vatandaşlarının evlerine kripto para madenciliği yapmalarını yasaklamayı gereksiz gördüğünü ve birtakım düzenlemelerle kripto para madenciliğinin yasallaştırılacağını açıkladı.

Rusya Maliye Bakanlığı Maliye Politikası Departmanı müdür yardımcısı Alexey Yakovlev, Rus vatandaşlarının evlerinde kripto para madenciliğini yapmalarını yasaklamaya çalışmanın hiçbir anlam ifade etmediğini söyledi ve Rusya vatandaşlarının yasal bir şekilde kripto para madenciliği yapabilmeleri için yeni bir düzenleme yapacaklarını açıkladı.

Bodrum katlarında ve garajlarda kripto para madenciliği yapmak, özellikle Irkutsk gibi hane elektrik fiyatlarının kW/s başına sadece 0,01 dolardan başladığı bölgelerde birçok sıradan Rus vatandaşı için popüler bir gelir kaynağı haline gelmişti. Irkutsk kentindeki güç tüketimi geçtiğimiz yıl dört kat arttı ve yetkililer, artışın büyük ölçüde insanların evlerinde çalışan madencilik donanımından kaynaklandığına inanıyor.

Rusya Hükümeti, kripto madencilik konusunda potansiyel riskleri en aza indirmek istiyor. Potansiyel risklerden kasıt da kara para aklama ve terörizm finansmanı tehditleri. Tabii kripto para denilince enerji tüketiminden bahsetmemek de olmaz. Rusya Hükümeti, enerji kullanımı güvenliğini de garanti altına almak istiyor.

 

Kaynak: webtekno

Rusya Hükümeti, ‘Evlerde’ Kripto Para Madenciliğini Yasallaştıracak YAPILAN YORUMLAR