Rusya: Korona virüs ilacını geliştirdik

Rusya: Korona virüs ilacını geliştirdik

Corona Virüs Aşısı

Rusya: Korona virüs ilacını geliştirdik

 

Çıktığı ilk günden beri dünya genelinde bugüne kadar 30.000 civarı ölüme sebep olan Corona kabusu halen devam ediyorken bir açıklama da Rusya’dan geldi.

Aşı çalışmaları ile ilgili açıklamalarını duyuran son ülke Rusya oldu. Rusya Federal Biyomedikal Ajansı (FMBA), yeni tip koronavirüsü tedavi edecek ilacın geliştirildiğini duyurdu.

Corona Virüs Aşısı

FMBA Başkanı Veronika Skvortsova’nın şu ifadelerine yer verildi:

“İlaç yüksek seçicilikle koronavirüsün hücre kültürlerindeki sitopatik etkisini bloke eder ve replikasyonunu (kopya edilmesini) önler, Meflokin’in immünsüpresif etkisi ise virüsün neden olduğu yangısal tepkisinin aktivasyonunu önler. Makrolid antibiyotik ve sentetik penisilinlerin eklenmesi sadece ikincil bakteriyel-viral bir sendromun oluşumunu önlemekle kalmayıp, aynı zamanda kan plazması ve akciğerlerdeki antiviral maddelerin konsantrasyonunun arttırılmasını sağlar. Bu, değişen ağırlıktaki koronavirüs enfeksiyonu olan hastalar için etkili bir tedavi sağlayacak.” dedi.

Yapılan açıklamada ayrıca koronavirüsün önlenmesi için de meflokin bazlı etkili ve güvenli bir şema geliştirmeye yönelik çalışmaların sürdüğü ifade edildi. Corona belasından kurtulmak için bu haberleri bizler de  merakla ve dikkatle takip etmeye devam ediyoruz.

 

Rusya: Korona virüs ilacını geliştirdik YAPILAN YORUMLAR