Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Samsung Magician 7.2.1

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Oylar, ortalama: 4,00 out of 5)
Loading...

Samsung Magician – Samsung SSD Disk Yöneticisi

 

Samsung Magician , benzersiz bir optimizasyon ve kıyaslama araçları paketi aracılığıyla Samsung SSD sürücülerin bakımını ve sağlığını sağlamak için tasarlanmış etkili bir uygulamadır.

Yalnızca birkaç Samsung SSD modeli (840/830/470 Serisi, 840 EVO ve 840 PRO) için oluşturulmuş olan Samsung Magician, diğer ürünlerle uyumlu değildir. Ciddi hasarlar meydana gelebileceğinden, diğer aygıt yazılımlarında kullanmamanız şiddetle tavsiye edilir.

Programı tanımlayan özelliklere bakıldığında, kullanıcılara SSD sürücülerinin performansını iyileştirme konusunda  yardımcı olan iyi düşünülmüş bir pakettir. En önemli özellikleri arasında kıyaslama, kullanıma hazır sürücü optimizasyonu, ürün yazılımı güncellemeleri ve verilerin güvenli bir şekilde silinmesi yer alır.

Sezgisel ve kullanıcı dostu bir arayüze dayanan bu program, tüm özelliklerini tek bir pencerede toplayarak herhangi bir bileşene kolay erişim sağlar. Disk sürücüsünün ayrıntılı bir raporu, sürücüyü ilk başlattığınızda sizi karşılar ve sabit yazılım, kapasite ve sürücü sağlık durumu hakkında önemli bilgileri görüntüler.

SSD sürücüsünü test etmek için, disk performansını ölçmek için ilgili endeksler olan sıralı okuma ve yazma hızını elde etmek için cihazı zorlayan yerleşik kıyaslama yardımcı programını güvenle kullanabilirsiniz.

Diğer yararlı yardımcı programlar, işletim sistemini SSD’nizle en iyi şekilde çalışacak şekilde ayarlamak için birkaç yapılandırmayı destekleyen İşletim Sistemi Optimizasyonu bölümünde bulunabilir. Maksimum Performans, Maksimum Kapasite ve Maksimum Güvenilirlik gibi önceden tanımlanmış üç profil arasından seçim yapabilirsiniz, ancak Gelişmiş sekmesi aracılığıyla özel bir senaryo da oluşturabilirsiniz.

Samsung Magician’ın en seçkin özelliklerinden biri, ‘sıcak’ veriler (sık kullanılan veriler) için önbellek olarak 1 GB DRAM’i kullanarak disk performansını artırmayı başaran RAPID Modu’dur. Bu yardımcı programın, yalnızca Samsung 840 EVO modeli için geliştirilmiş olmasına rağmen, 840 PRO SSD ile de çalıştığı söyleniyor.

VirusTotal Sonuçları için buraya tıklayın!

Samsung Magician

 

 

Yazan: meto

Samsung Magician 7.2.1 YAPILAN YORUMLAR