Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Squid Game Üzerinden Büyük Vurgun

Squid Game Üzerinden Büyük Vurgun

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Oylanmadı)
Loading...
Squid token

Squid Game Üzerinden Büyük Vurgun

 

Son günlerde oldukça popüler olan Squid Game dizisinden esinlenilerek piyasaya çıkarılan Squid token, yatırımcılarını büyük zarara uğrattı. Daha piayasaya çıktığının ilk haftasında 110 bin değer kazanan SQUID’in değeri bir anda sıfırlandı ve siteye erişim engellendi.

Squid Token’in piyasaya çıkması ile beraber Kripto para dolandırıcılığına bir yenisi daha eklenmiş oldu. Aslında bu kripto paranın popüler dizi ile hiçbir bağlantısı olmamasına karşın, büyük bir kitle bu paraya ciddi paralar yatırdılar. İlk hayata geçtiğinde, “Token Kazanmak İçin Oyna” sloganıyla tanıtılan proje dahilinde web sitesi üzerinden oyun oynatılacağı söylenmişti.

İlk olarak 50 dolardan başlayan tokenin fiyatı, bir anda 2861 dolara kadar yükseldi. Bu sayede piyasa değeri de 30 Milyon dolara kadar çıktı ve hemen arkasından değeri 5 dakikada sıfır seviyesine kadar düştü. Daha önceden pek çok uyarılar yapılmış olmasına rağmen, uyarıları görmezden gelen yatırımcılar buharlaşan kazançları ile büyük şok yaşadılar. Arkasında kimin olduğu bilinmeyen bu kripto para yolu ile piyasadan 3.3 Milyon dolar vurgun yapıldığı belirtiliyor.

KONUYA AİT HABER VİDEOSU

 

 

Squid Game Üzerinden Büyük Vurgun YAPILAN YORUMLAR