Total PC Cleaner

 
 

Total PC Cleaner – PC Optimize Yazılımı

 

Total PC Cleaner, sürücüleri tarayabilen, çeşitli önbellek dosyalarını, indirmeleri ve büyük dosyaları silmek suretiyle bilgisayarınızı güçlendiren bir yazılımdır.

Sisteminiz yavaş çalışıyorsa, gereksiz dosyalar bunun ana nedenlerinden biri olabilir. Bunların çoğu, bilgisayarınızın önbelleğinde, sisteminizin daha hızlı çalışmasını sağlamak için tasarlanmış bir bellekte depolanan dosyalardır. Örneğin, web tarayıcıları, ziyaret ettiğiniz sayfaların genellikle daha hızlı çalışmasını sağlamak için önbellekleri kullanır. Ancak, Windows’un kendisi de dahil olmak üzere çoğu uygulama, kendi önbelleklerini oluşturur ve amaçları açıkça iyiliksever olsa da, zamanla bozulabilir, güncelliğini yitirebilir ve bilgisayarınızı yavaşlatabilir.

Bu nedenle, zaman zaman bilgisayarı temizlemek, onu tekrar “yavaşlamamak” için iyi bir yoldur. Muhtemelen çok sayıda bilgisayar temizleme aracı olduğunu biliyorsunuzdur, ancak doğru olanı henüz bulamadıysanız, Total PC Cleaner‘a da bir göz atabilirsiniz .

Yükledikten sonra, programın oldukça minimalist bir program olduğunu hemen fark edeceksiniz. Daha iyi bilinen temizleyicilerin aksine, bu, başka herhangi bir ekstra özellikten yoksundur. İlk olarak, sistem sürücünüzü seçmeniz gerekir, ardından program taramaya devam edecek ve kaç megabaytlık geçici dosya açabileceğinizi gösterecektir.

Program, aşağıdaki kategorilerdeki dosyaları silebilir: sistem önbellekleri, uygulama önbellekleri, posta önbellekleri, ofis önbellekleri, tarayıcı önbellekleri, indirmeler ve büyük dosyalar (100 MB’den büyük dosyalar). Son seçenek kesinlikle faydalı olsa da, önce Ayrıntılar düğmesini tıklamanız ve neyi silmek istediğinizi dikkatlice seçmeniz gerekir.

Günlük ihtiyaçlarınız için basit bir uygulama

Bu basit seçim işleminden sonra Temizle’ye tıklayın ve programın işini yapmasına izin verin. Total PC Cleaner‘ın devrim niteliğinde bir şey olmadığı çok açık; sonuçta, bu türünün tek ücretsiz aracı bile değil. Ancak kullanımı çok kolay olduğu ve tam olarak yapması gereken işi yaptığı için gerçekten kullanışlı ve güvenilir bir araç olduğu gerçeğini inkar etmek zor.

 

 

 

Yazan: meto

Total PC Cleaner YAPILAN YORUMLAR

 
 
Exit mobile version