Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

TreeSize Free 7.1.3

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

TreeSize Free – Yaygın Disk Alanı Doluluk Analizi Programı

 

TreeSize Free, Windows cihazlarında kişisel kullanım için geliştirilmiş ücretsiz yaygın disk alanı dağılımı analizi yazılımı.

TreeSize Free, ilk kez ve kullanılan disk alanı açısından depolama aygıtlarını analiz etmek için güçlü bir programdır. Program akıllı telefonları, mobil cihazları, ağ sürücüleri ve yerel olarak senkronize bulut paylaşımları da tarama özelliğine sahiptir. Her dosya ve klasör için daha detaylı bilgiler sunar.

Analiz başlatmadan önce kişiselleştireceğiniz bu yazılım ile, son erişim tarihi ve dosya büyüklüğüne göre analiz yapabilirsiniz. Ayrıca, geçici dosyaları, metin dosyaları veya resimler gibi belirli türdeki dosyaları bulmak için, örneğin; filtreler kullanabilir ve sabit diskleri temizlemek için bu bilgileri kullanabilirsiniz. Neredeyse anında sonuçlara ulaşabileceğiniz bir hızda çalışır.

TreeSize Free

Özellikler:

Ağ sürücülerini ve yerel olarak senkronize edilmiş bulut paylaşımlarını (Windows sunucuları ve bir Windows etki alanı hariç) tarar.

Sütun görünümü, her dosya ve klasör için daha ayrıntılı bilgi sunar. Burada dosya boyutunu veya sayısını, son erişim tarihini ve sahibini (ve diğer faydalı bilgileri) bulacaksınız.

Dokunmatik ekranlı cihazlarda (Windows 8 ve üstü), daha kolay gezinmek için sezgisel dokunmatik arayüze geçebilirsiniz.

Esnek filtre özelliği ile tarama sonuçları bozulabilir. Örneğin, geçici dosyalar, metin dosyaları veya görüntüler gibi belirli bir türdeki dosyaları bulmak için filtreleri kullanabilir ve sabit disklerinizi temizlemek için bu bilgileri kullanabilirsiniz.

MFT’de (Ana Dosya Tablosu) çalışır ve çok yüksek tarama hızlarına ulaşır. Tarama işlemleri bir iş parçacığında çalışır, böylece TreeSize Free arka planda çalışırken sonuçları neredeyse anında görürsünüz. Explorer bağlam menüsü ve sürükle ve bırak işlemleri uygulama içinde desteklenir.

Dizin dallarına NTFS sıkıştırması uygulayabilir ve ayrıca sıkıştırma oranını görüntüler. Piyasadaki tek disk alanı yönetimi çözümü olan TreeSize Free, LZX ve XPress sıkıştırılmış dosya ve klasörleri analiz eder.

Erişim izniniz olmayan dizinler dahil olmak üzere tüm klasörlerin boyutunu hesaplamak için TreeSize Free’yi Yönetici olarak başlatın. Dosyaların içeriği bu işlem sırasında otomatik olarak okunmayacağından, Windows güvenliği ve veri gizliliği garantili kalır.

 

Yazan: meto

TreeSize Free 7.1.3 YAPILAN YORUMLAR
Program Videoları