Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Visual Studio Code ikon

Visual Studio Code 1.38

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Visual Studio Code – Kod Düzenleme Yazılımı

 

Visual Studio Code, Microsoft tarafından geliştirilmiş Windows, Linux ve MacOS için kaynak kodu düzenleme yazılımıdır. Hata ayıklama, gömülü Git kontrolü, söz dizimi vurgulama, akıllı kod tamamlama, snippet’ler ve kod yeniden yapılandırma özelliklerine sahiptir.

Bu program,  masaüstünüzde çalışan ve Windows, MacOS ve Linux için kullanılabilir hafif ama güçlü bir kaynak kod editörü olarak ihtiyacınıza hizmet eder. Program ile birlikte yerleşik olarak  JavaScript, typescript ve node.js desteği  ve (örneğin NET ve Unity gibi) çalıştırıcıları (örneğin C ++, C #, Java, Python, PHP, Git gibi) diğer diller için uzantıları zengin ekosistemi içermektedir. MacOS, Linux ve Windows işletim sistemleri üzerinde ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Çoğu platformlar için otomatik güncellemeyi destekler  fakat manuel güncelleme de yapabilirsiniz. Bilgisayarınızda NET Framework 4.5.2 veya daha yüksek sürümü kurulu olmalıdır.

Program, Değişken türlerine, işlev tanımlarına ve içe aktarılan modüllere dayalı akıllı tamamlamalar sağlayan IntelliSense ile söz dizimi vurgulamanın ve otomatik tamamlamanın ötesine geçersiniz.  Kod editöründen doğrudan hata ayıklama yapmanız mümkündür. Çalışan uygulamalarınızı başlatın veya ekleyin; kırılma noktaları, çağrı yığınları ve etkileşimli bir konsolla hata ayıklayın.

Diğer SCM sağlayıcılarıyla çalışmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Değişiklikleri inceleyin, dosyaları düzenleyin ve editörden doğrudan taahhütte bulunun. Barındırılan herhangi bir SCM servisinden itin ve çekin. Daha fazla özellik ister misiniz? Yeni diller, temalar, hata ayıklayıcılar eklemek ve ek hizmetlere bağlanmak için uzantılar v.s gibi…. Uzantılar ayrı işlemlerle çalışır ve editörünüzü yavaşlatmayacaklarını garantiler.

 

 

 

 

 

Yazan: meto

Visual Studio Code 1.38 BENZER İÇERİKLER
Visual Studio Code 1.38 YAPILAN YORUMLAR
Program Videoları