Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
WebCam_On-Off_ikon-removebg-preview

WebCam On-Off 1.4

WebCam On-Off – WebCam Açma Kapatma Programı

 

WebCam On-Off, bilgisayarda WebCam gereksiz durumlarda kapatmak ve ihtiyaç anında tekrar açmak için kullanılır.

Web kameraları, aileniz ve arkadaşlarınızla iletişimde kalmamıza veya belki de bilgisayarınızdan internete veya bir dosyaya video kaydetmemize ve yayınlamamıza izin verir. Kullanmadığınızda, cihazınızı devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz.

web kamerası ile istenmeyen kayıtlar yapmadığından emin olmak için bu programı kullanabilirsiniz. Kötü amaçlı yazılımlar web kameralarını kullanabilirler. Bu programların nedenle casusluk yapma potansiyeli vardır. Bilgisayar korsanları, web kameranızın kontrolünü ele geçirmelerini sağlayarak, sizi kaydetmelerine veya bilginiz olmadan fotoğraflarınızı çekmelerine olanak tanıyan truva atı saldırılarını kullanabilir.

Ebeveynseniz, güvenlik nedeniyle web kamerasını devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz. Video kullanan anlık mesajlaşma uygulamaları ve web siteleri çocuklar için her zaman güvenli değildir, bu nedenle web kameranızı devre dışı bırakmak en iyi eylem yöntemi olabilir. Kamera harici ise, her zaman fişini çekip gizleyebilirsiniz, ancak sık sık ihtiyacınız varsa bu yorucu olabilir. Çoğu dizüstü bilgisayarda olduğu gibi dahili bir kameranız varsa ne olur?Washington Post, Johns Hopkins Üniversitesi’nde yayınlanan ve dizüstü bilgisayar web kamerasının göreceli gizlilik içinde çalışabileceğini tespit eden sinir bozucu bir çalışmayı vurguladı – eğer isterseniz, biraz daha ince bir Sauron Gözü. Web kamerası casusluğu, özellikle LED gösterge ışıklarının devre dışı bırakılmasını içeren varyant biraz çaba gerektirir, ancak uygulama sadece akademisyenler alemi ile sınırlı değildir. FBI, cezai faaliyeti araştırırken bu tür teknikleri kullanma yeteneğini açıkça kabul etti.

Gördüğünüz gibi, web kameranızı tamamen devre dışı bırakmak gizliliğinizi korumak için en güvenli yoludur. Bu nedenle, hem taşınabilir hem de ücretsiz olan “Webcam On-Off” u yarattık. Bununla web kameranızı kolayca devre dışı bırakabilir veya etkinleştirebilirsiniz. Evinizin başkasının  televizyonu olmasına izin vermeyin!

VirusTotal sonuçları için buraya tıklayın!

WebCam On-Off

 

Site Oylaması
Tarih
Başlık
WebCam On-Off - WebCam Açma Kapatma Programı
Puanı
51star1star1star1star1star

Yazan: meto

WebCam On-Off 1.4 BENZER İÇERİKLER
WebCam On-Off 1.4 YAPILAN YORUMLAR