Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmadı)
Loading...
WhatsApp’a mesaj silme aksilikleri için geri al düğmesini geldi

WhatsApp’a mesaj silme aksilikleri için geri al düğmesini geldi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmadı)
Loading...
WhatsApp silinen mesajları geri alma özelliği

WhatsApp’a mesaj silme aksilikleri için geri al düğmesini geldi.

 

Whatsapp’ta silmek istediğiniz bir mesajı tüm sohbettekiler yerine sadece sizin ekranınızdan silerseniz artık bu sorunu çözmenin pratik bir yolu var. WhatsApp yöneticisi Will Cathcart, uygulamada yanlışlıkla silinen mesajları geri almayı sağlayan yeni bir özellik getirdiklerini duyurdu.

WhatsApp, kullanıcıların platformda silinen mesajları geri yüklemesine olanak tanıyan yeni bir özelliği kullanıma sundu. Özellik, kullanıcılara mesajları geri getirmeleri için beş saniyelik bir pencere sağlar ve kişilerin hatalı silme işlemlerini düzeltmeleri veya bir mesajın nasıl silinmesini istediklerini yeniden seçmeleri için bir güvenlik ağı görevi görür.

WhatsApp’ta mesajları silmek için şu anda iki seçenek mevcut. Benden sil, mesajı sadece sizden gizler ancak diğer herkes tarafından görünür durumda tutar. Bir diğer silme yöntemi ise ‘herkesten sildir’. Daha önce bir kullanıcı “Herkesten sil” yerine yanlışlıkla Benden Sil’i seçerse, mesaja erişmenin ve doğru silme seçeneğini belirlemenin bir yolu yoktu. Bu ise bir grup sohbetinden hassas bir paylaşımı kaldırmanız gerektiğinde can sıkıcı bir durumdu.

Beş saniye uzun olmayabilir, ancak rahatsız edici bir hatayı çabucak düzeltmek için yeterli bir süre. WhatsApp yöneticisi Will Cathcart’ın verdiği bilgiye göre, yeni özellikle beraber mesajı “kendim için sil” özelliği ile sildiğinizde ekranda beş saniye boyunca “geri al” seçeneği çıkacak. Bu butona basıldığında ise geri getirilen mesaj, istenirse daha sonra “herkes için” de silinebilecek. Ancak mesaj “herkesten sil” özelliği ile silinmişse, o mesajı geri yüklemenin hâlâ bir yolu yok.

Kaynak:chip.com.tr

WhatsApp’a mesaj silme aksilikleri için geri al düğmesini geldi YAPILAN YORUMLAR