Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Winrar ile dosya şifreleme

Winrar ile Dosya Sıkştırır iken Şifre Koruması Atama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Winrar ile Dosya Sıkştırır iken Şifre Koruması Atama

 

Özellikle internet platformaları üzerinden belli gruplara dosya paylaşımı yapanlar, dosyaların başkaları tarafından açılıp görünmemesi için şifre ile koruma yaparlar.

Bunun dışında, bilgisayara ve ağ üzerinden yapılan dosya paylaşımlarında yada ortak bilgisayar kullanımlarında dosyaların ikinci şahıslar tarafından görünmesini engellemek için şifre ile koruma oluşturulmaktadır. Yine bir diğer sebep ise; internet ortamında paylaşılan dosyalarda, dosyayı paylaşanların kendi reklamları amacı ile bu yöntemi kullanmak istemeleridir. Evet öyle veya böyle herhangi bir sebep ile sıkıştırlmış dosyalara şifre atama nasıl yapılır kısaca bir göz atalım.

Bunun için ‘Winrar Dosya Sıkıştırma Programı‘ kullanıyoruz. Öncelikle sıkıştırmak istediğiniz dosya veya klasörün üstüne gelerek sağ tuş tıklayıp ‘Arşive Ekle’ seçeneğini seçin. Daha sonra ‘Parola Seç’ butonuna basın.

Winrar ile Dosya Sıkştırır iken Şifre Koruması Atama

‘Parola Seç’ tıkladıktan sonra…

Parola

Artık buraya parolayı istediğiniz gibi girip ‘tamam’ tıklayarak çıkabilirsiniz. İsterseniz açıklama bölümüne kendi adınızı veya herhangi bir açıklama yazabilirsiniz fakat çok ta önemli değil.

Sonuç:

Winrardan Çıkartma

 

 

Yazan: meto

Winrar ile Dosya Sıkştırır iken Şifre Koruması Atama BENZER İÇERİKLER
Winrar ile Dosya Sıkştırır iken Şifre Koruması Atama YAPILAN YORUMLAR
Program Videoları