WordPress Türkçe ikon

WordPress Türkçe 5.5

WordPress  – WordPress Site Kurma Yazılımı

 

WordPress, dünyada en çok kullanılan açık kaynak kodlu ücretsiz bir blog altyapısıdır. Blog veya site kurmak için en popüler kaynaktır.

WordPress ile site nasıl yapılır‘, diye soran arkadaşlar…Buyurun size site yapma yazılımı. Web sitesi yapmak oldukça meşakkatli ve tasarım için kodlama eğitimi almış olmak gerekiyor. Küçük bir eğitim sayesinde kolayca kendiniz için web sitesi oluşturmak için mükemmel bir alt yapı sağlar. Çok sayıda ve her amaca uygun temaları kullanarak, amacınıza en uygun siteyi oluşturabilirsiniz.Bu script ile kendinize başlı başına bir blog site kurabilirsiniz. Fakat sadece blog site kurmak için çok daha fazlasını da yapabilirsiniz. Eklenti  ve tema geliştiricilerin en çok üzerinde çalıştığı bir sistemdir. Bu yüzden bu CMS platformu13 ile blog siteleri, ilan siteleri, alışveriş siteleri, arkadaşlık siteleri, mağaza tanıtım siteleri, ve çok çeşitli siteler kurabilirsiniz. Bu yazılımı kullanarak site kurmak  bedavadır. Sadece çok özel temalar veya eklentiler kullanmak zorunda kalırsanız, bunlar için ufak çapta paralar ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Eklentiler sizin en büyük yardımcı araçlarınız olacaktır. İletişim, seo, optimizasyon, güvenlik, harici metin editörleri, sosyal medya eklentileri, video eklentileri ve çok daha fazlasını sitenin eklentileri yönetme bölümünden arayarak bulabilirsiniz. Bu scriptin güncellemesi ya da dil dosyası ile dil ayarlarını değiştirmek için yazılımın sitesi üzerinde yer alan Belgeler dizinine göz atabilirsiniz.  Ayrıca kurulumu çok kolay olmasına rağmen bu yazılım altyapısını kullanarak site kurmak istediğinizde, takıldığınız tüm konuları forum sitelerinden bulabilirsiniz.

Youtube Sanal Eğitim Kanalı Programın Kullanım Eğitimleri: https://www.youtube.com/channel/UCzc9Mb0odW1rEMI6rTE5haA/

WordPress Türkçe

PROGRAM VİDEOSU

Site Yapmak İçin:

 Domain alınacak
 Sunucu Kiralanacak
 Sunucu ve Domain Arasında DNS güncellemesi ve eşleştirmesi yapılacak
 Bir FTP aracınız olmalı
 FTP ile sunucuya bağlanıp WP dosyalarınızı ‘public_html’ yada ‘www’ klasörünün altına atmalısınıoz.
 Tarayıcıdan sitenizin ismini girip ‘enter’ tuşuna bastığınızda, karşınıza WP kurulum sayfası gelecek
 Gerekli bölümleri doldurarak ilerleyip kurulumu tamamladığınızda, artık siteniz taslak halinde çalışıyor olacak.

 

 

Yazan: meto

WordPress Türkçe 5.5 YAPILAN YORUMLAR