XAMPP ikon

XAMPP 7.4.9.0

XAMPP – Bilgisayara Local Sunucu Kurma Programı

 

XAMPP, MySQL, PHP ve Perl içeren Apache dağıtımı olarak, geliştiricilerin birkaç dakika içinde kendi web sunucularını yapılandırmalarına olanak tanır.

XAMPP , MySQL , PHP ve Perl gibi üçüncü taraf uygulamalarla zenginleştirilmiş bir çapraz platform Apache dağıtımıdır Web sitesi oluşturma ve bakımında dost bir yardımcı olabilecek bir web sunucusu olarak tasarlanmıştır.

Geliştiricilere dinamik web sayfalarını İnternet erişimi olmadan test etmenin kolay ve rahat bir yolunu sunar. Ayrıca Mercury ve Tomcat’in en yeni sürümlerini de içerir. MySQL ve SQLite veritabanlarını yönetebilir ve FileZilla FTP sunucusunu (pakete dahildir) kullanarak uzak bir ana bilgisayar oluşturabilirsiniz . Bu, büyük İçerik Yönetim Sistemlerinin (CMS) yönetimi için kullanışlıdır.

Yükleme işlemi, yalnızca bileşenlerin Windows hizmetleri olarak da yüklenmesi gerekip gerekmediğini sormak için kullanıcı müdahalesini gerektirir. Programın kontrol panelinden bunun nasıl yapılandırılabileceğini görerek şimdi karar vermenize gerek yok. Bu aynı zamanda kullanıcı ile tek ara yüzdür ve sadece buradan sunucu konfigürasyonlarını gerçekleştirebilirsiniz.

Varsayılan olarak, tüm hizmetler durdurulur; bu nedenle, ihtiyacınız olanları manuel olarak başlatmanız ve aynı anda yönetmeniz gerekir. Hizmet Ayarlarında, Kontrol Panelinin hizmet olarak çalışmasını seçebilir ve belirli modülleri başlangıçta otomatik olarak etkinleştirebilirsiniz. Ayrıca, güvenli erişim için bir hesap ve şifre de oluşturabilirsiniz.

XAMPP

 

 

Yazan: meto

XAMPP 7.4.9.0 YAPILAN YORUMLAR