Yeni Nesil Aksiyon Oyunu Gear5

Yeni Nesil Aksiyon Oyunu Gear5

Gears 5

Yeni Nesil Aksiyon Oyunu Gear5

 

The Coalition’dan gelecek Gears 5, franchise için bir ilk olarak Microsoft Store ve Steam’de satışa sunuldu.  İlginçtir ki, Gears 5, Steam’de alırsanız Windows 7’de çalışacaktır.

Microsoft, Mağazayı Windows 10’un kullanımını tanıtmak için kullanıyor ve bu tam olarak bir sır değil. Şirket, mağaza aracılığıyla yayınlanan oyunları yalnızca Windows 10’da çalıştıracak kadar ileri gitti ve aynısı Gears 5 için de geçerli.

Ancak Microsoft’un Gears 5 için bazı yeni planları var gibi görünüyor ve umarım diğer oyunlar için de. Stüdyo oyunu Steam’de yayınlıyor ve görünüşe göre oyun aynı sınırlamalara sahip olmayacak, bu sadece Windows 10 gereksiniminin aslında tamamen mağazayla ilgili olduğu anlamına geliyor.

Gears 5

Tam bir Steam deneyimi

Steam’de Gears 5 alan oyuncular da başarılar, ticaret kartları, bulut desteği ve çapraz platform bağlantıları elde edecekler. Yeterince ilginç bir şekilde, oyun denetleyici desteğini biraz garip olan “kısmi” olarak listeliyor.

Oyunun yalnızca Xbox ve PC denetleyicileriyle çalışacağı, ancak PS4 denetleyicisi gibi Windows’ta da bulunan diğer denetleyicilerle pek fazla çalışmayacağı muhtemeldir. Bu kısmi desteğin ne anlama geldiğini görmek için lansmanı beklememiz gerekecek.

Minimum ve önerilen gereksinimler oldukça makul, ancak oyunun Xbox One’da da çalışması gerektiğinden bu beklenmelidir. Oyunu çalıştırmak için en az bir AMD FX-6000 serisi veya Intel i3 Skylake işlemciye, bir AMD Radeon R9 280 veya NVIDIA GeForce GTX 760 grafik kartına ve sadece 8 GB RAM’e ihtiyacınız olacak.

Önerilen gereksinimler biraz daha yüksektir. Kullanıcıların en az bir AMD Ryzen 3 veya Intel i5 Skylake CPU, bir AMD Radeon RX 570 veya NVIDIA GeForce GTX 970 grafik kartı ve 8 GB RAM’e ihtiyacı olacak.

 

Yeni Nesil Aksiyon Oyunu Gear5 YAPILAN YORUMLAR