Yerli Elektrikli Faytonun Test Sürüşü Yapıldı

Yerli Elektrikli Faytonun Test Sürüşü Yapıldı

Yerli elektrikli fayton test sürüşü

Yerli Elektrikli Faytonun Test Sürüşü Yapıldı

 

İnsanlar günümüz teknoloji döneminde atlı faytonların atlara işkence çektirmesi konusunda daha duyarlı düşünerek bu konuda tedbir almayı gündeme getirmişti.

Uzun zamandır üzerinde çalışılan elektrikli faytonlar ile ilgili bu çalışmalar tamamlanarak, elektrikli faytonun test sürüşü gerçekleştirildi. Tabi ki nostaljik anlamda bir kayıp söz konusu olmakla beraber, atların yaşadığı ızdıraba son verilmesi karşılaştırıldığında farklı iki bakış ortaya çıkması durumu oluşmuş gibi görünüyor. Bu duruma alışmak biraz zaman alacak gibi görünse de atların yaşadığı sıkıntılara son verilmesi anlamında yararlı olduğu görüşü daha ağır basıyor.

Bu anlamda yapılan çalışmalar sonuç verdi ve ilk yerli elektrikli faytonların test sürüşleri yapıldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, motor sporları yarışlarının yapıldığı İstanbul Park’ta yerli olarak üretilen elektrikli faytonun direksiyonuna geçti. Varank’a İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da eşlik etti. Bakan Varank, “Son zamanlarda faytonlarla alakalı gündemde olan bir konu var. Sanayicimiz, inovatif bir ürün olan elektrikli fayton geliştirdi. Gayet güzel ve kullanışlı bir araç. Mevzuatta yerli malı ürünlere özellikle kamu ihalelerinde yüzde 15 fiyat avantajı uygulanması orta ve yüksek teknolojili ürünler için mecburi. Bu, hem üretemediğimiz ürünlerin millileştirilmesi açısından hem de Türkiye’de bir ölçek oluşturulması açısından önem taşıyor” ifadelerini kullandı.

Artık elektrikli faytonların ada da kullanılmaya başlayacağı günleri bekleyerek, fayton sahiplerinin ve ulaşım için bu araçları kullananların memnuniyetlerini zaman içerisinde hep birlikte göreceğiz. Sadece ada ile sınırlı kalmayarak, bir çok turistik bölgede ulaşım için bu araçların kullanımının faydalı olması da bekleniyor.

Yerli elektrikli fayton test sürüşü

 

 

Yerli Elektrikli Faytonun Test Sürüşü Yapıldı YAPILAN YORUMLAR
  • Muhammet
    1 sene önce

    Atlar kurtuldu çok şükür. Ayrıca bok kokusundan da kurtulduk