Yerli otomobilin İtalya’dan getirildiği ortaya çıktı!

Yerli otomobilin İtalya’dan getirildiği ortaya çıktı!

Yerli otomobilin İtalya’dan getirildiği ortaya çıktı

Yerli otomobilin İtalya’dan getirildiği ortaya çıktı!

Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu (TOGG) tarafından geliştirilen ve 27 Aralık’ta kamuoyuna tanıtılan  yerli otomobille ilgili yeni bir gelişme daha ortaya çıktı.

Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu (TOGG) tarafından geliştirilen ve 27 Aralık’ta kamuoyuna tanıtılacağını haberleştirdiğimiz yerli otomobille ilgili yeni bir gelişme daha ortaya çıktı. Buna göre aracın tasarımı İtalya merkezli ünlü tasarım stüdyosu Pininfarina tarafından yapılmış.

Yerli otomobilin İtalya’dan getirildiği ortaya çıktı

LinkedIn’deki paylaşımla ortaya çıktı

Şuan için sadece prototip aşamasında olan ve seri üretim bandına girmeyen modelin İtalya’dan Türkiye’ye getirilmesini ise Ege Ekspres isimli şirket gerçekleştirmiş. 65 yılı aşkın süredir lojistik alanında faaliyet gösteren şirketin LinkedIn sayfasından yapılan paylaşımda “Bu önemli projenin lojistik sürecini yürütmenin haklı gururunu yaşıyor ve dünya lansmanını merakla bekliyoruz” ibaresi yer alınca insanlar aracın İtalya’dan getirilmiş olduğunu öğrendiler.

Yerli otomobilin İtalya’dan getirildiği ortaya çıktı2

Pininfarina imzasını taşıyor

Havacılık ve otomobil sektörleri başta olmak üzere birçok farklı alanda onlarca kaliteli tasarıma imza atan Pininfarina, İstanbul Havalimanı’nın uçak kontrol kulesini tasarlamasıyla da kamuoyunca biliniyor.

C sınıfı SUV modeli olacağı ve tamamen elektrikten güç alacağı belirtilen arabanın Pininfarina tarafından tasarlanmış olması kafalarda karışıklığa yol açabilir. Ancak arabanın bir an önce seri üretime girmesi için tasarım sürecinin alanında yetkin bir stüdyo tarafından halledilmiş olması, güzel bir gelişme.

Tasarımı yabancı bir firma tarafından yapılmış olsa da fikrî mülkiyet haklarının Türkiye’ye ait olması ve aracın Türk markasını taşıyor olması, asıl önemli unsur. Arabanın geri kalan diğer tüm teknik özellikleri ve gerçek tasarım detaylarını öğrenebilmek için 27 Aralık’ı beklemeye devam etmemiz gerekiyor.

 Kaynak: otodunya.com

Toplam Puan
Yerli otomobilin İtalya’dan getirildiği ortaya çıktı! YAPILAN YORUMLAR