Youtube Kids Açıldı

Youtube Kids Açıldı

Youtube Kids Açıldı

Youtube Kids Açıldı

 

Youtube Kids Açıldı. Bugüne kadar dünya genelinde on milyonlarca indirilen ve aile dostu olan YouTube Kids, çocukların keşfetme isteğini ve merakını destekleme için sahip olduğu zengin içeriklerle ülkemizde  Türkçe olarak faaliyete geçti.

Şimdiye kadar 106 ülkede 44 farklı dilde aileler ve çocuklar tarafından kullanılan YouTube Kids tamamen çocuklar için hazırlanan ayrı bir uygulama olarak çalışıyor. Android ve İOS cihazlar için ayrı bir mobil uygulaması, kendine özel bir web sitesi bulunan YouTube Kids,  YouTube’dan ayrı bir platform olarak ailelerle buluşuyor.

YouTube Kids, ebeveynler ve 13 yaş altı çocuklar düşünülerek hazırlanmış, aile dostu bir video izleme platformudur. YouTube Kids uygulamasını, çocukların hayal güçlerini ve meraklarını geliştirecek keşiflere çıkabilecekleri bir aile dostu yer olacak şekilde tasarladık.

Bunu yapmak için, ailelere uluslararası içeriklerin yanı sıra, daha iyi ve daha çeşitli Türkçe içerikler sunabilmek için Türkiye’den de bir dizi içerik üreticisi ile birlikte çalıştık. Bunların arasında eğitim bilimci-yazar Dr. Özgür Bolat ve Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı’nın koleksiyonları gibi alanında uzman sivil toplum kuruluşları ve uzmanların içeriklerinin yanı sıra Sevimli Dostlar, Kral Şakir, Pepee gibi Türkiye’deki çocukların yakından tanıdığı ve sevdiği karakterler de bulunuyor.

Youtube Kids Açıldı YAPILAN YORUMLAR