Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
YouTube Shorts ile artık ayda 10.000 Dolar kazanmak mümkün

YouTube Shorts ile artık ayda 10.000 Dolar kazanmak mümkün

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Oylanmadı)
Loading...
youtube_shorts

YouTube Shorts ile artık ayda 10.000 Dolar kazanmak mümkün

 

YouTube, Youtuber’ların Shorts’ta yayınladıkları videolardan ayda 10 bin dolar para kazanma imkanı sağlayan bir program başlattı.

İlk defa yurtdışında uygulanmaya başlayan Shorts videolar, kısa bir süre önce ülkemizde de kullanılmaya başlandı. Böylece youtube içerik üreticileri kısa videolar ile daha geniş kitlelere ulaşmaya başladılar. Özellikle youtube içerik üreticiler, içerikleri üzerinden gösterilen reklamlardan gelir elde ediyorken, Shorts videolarda para kazanma özelliği yoktu. Sonradan oluşturulan bir fon ile youtube içerik üreticileri Shorts videolardan gelir elde etme imkanını yakaladı. Öncelikle yurtdışı kullanıcılar bu imkanlardan yararlanırken, artık ülkemizdeki içerik üreticilerde bu imkanlardan faydalanacaklar.

Çok yakın bir zamanda Youtube, rakibi TikTok video platformunda içerik üreten üreticilere ayda 10 bin dolara kadar ödeme yapacağını duyurdu. Buna göre YouTube, önümüzdeki yıl boyunca toplamda 100 milyon dolar ödeme yapmayı planlıyor. Kulağa hoş gelen büyük paralardan bahsediliyor olsa da, elbette bu kazancı elde etmenin zor kriterleri var. Yani bir ay içinde ne kadar video yayınladığınız ve bu videoların ne kadar kullanıcıya ulaştığı gibi unsurlar bu konuda belirleyici olacaktır. Ayrıca TikTok’tan alıntı yada başka alıntı kısa videolarla bu mümkün olmayacak. Çünkü videoların orjinal, özgün olması zorunluluğu bulunuyor.

Şimdilik ‘Shorts Fonu’ olarak isimlendirilen bu 100 milyon dolarlık proje ile ilgili olarak konuşan Youtube ürün müdürü Neal Mohan, bu uygulamanın yakın bir gelecekte uzun vadeli ve kalıcı bir para kazanma modeline döneceğini bildirdi. Henüz daha çok sıcak bir konu olmakla beraber, bu uygulamanın nasıl para kazandırdığı konusunda bilinmesi gereken ayrıntılar, yavaş yavaş netleşmeye başlayacaktır.

KONUYLA ALAKALI VİDEO

 

YouTube Shorts ile artık ayda 10.000 Dolar kazanmak mümkün YAPILAN YORUMLAR