Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Zuckerberg Facebook’un yeni adını ve Logosunu açıkladı

Zuckerberg Facebook’un yeni adını ve Logosunu açıkladı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Oylanmadı)
Loading...
facebook-yeni-isim-meta-kaynak-facebook-1684895

Zuckerberg Facebook’un yeni adını ve Logosunu açıkladı

 

Facebook’un kurucusu ve Üst Yöneticisi Mark Zuckerberg, şirketin isminin Meta olarak değiştirildiğini duyurdu. Facebook uygulamasının ismi ise aynı kalacak.

Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, yaptığı bir yazılı açıklamayla köklü bir değişiklik yaptıklarını, söz konusu değişikliğin farklı uygulamaları ve teknolojileri tek bir yeni marka altında bir araya getireceğinin altını çizdi.

Şirket için belirledikleri yeni ismin, şirketin metaverse yatırımını yansıttığını belirtti. Bununla beraber, yeni platformun daha sürükleyici olacağını, insanların sadece ona bakmakla kalmayıp deneyimin içinde olacağı somut bir internet olacağını ifade etti. Zuckerberg, “Buna metaverse diyoruz ve ürettiğimiz her ürüne dokunacak.” Şeklinde beyanda bulundu..

İnsanların metaverse‘de hayal edebileceği her şeyi yapabileceğini belirten Zuckerberg, “Bu gelecekte, işe gidip gelmeden ofise, arkadaşlarınızla bir konsere veya ebeveyninizin oturma odasına anında bir hologram olarak ışınlanabileceksiniz.” Dedi.

Zuckerberg, farklı bir yaklaşım benimsemeye çalıştıklarını, hizmetlerinin mümkün olduğu kadar çok insan tarafından erişilebilir olmasını istediklerini, bunun da daha az maliyetli hale getirmek için çalışmak anlamına geldiğini ifade etti.

Mark Zuckerberg, “Umudumuz, önümüzdeki on yıl içinde metaversenin milyarlarca insana ulaşması, yüz milyarlarca dolarlık dijital ticarete ev sahipliği yapması ve milyonlarca yaratıcı ve geliştiricinin işlerini desteklemesi.” Şeklinde görüşlerini ifade etti.

Bununla beraber, Facebook markasının tek bir ürünle sıkı bir şekilde bağlantılı olduğuna işaret eden Zuckerberg, bugün bile şirketin yaptığı her şeyi temsil etmesinin mümkün olmadığını belirtti.

Zuckerberg, “Umarım zamanla bir metaverse şirketi olarak görülürüz. Çalışmalarımızı ve kimliğimizi, inşa ettiğimiz şeye bağlamak istiyorum.” Şeklinde ifadede bulundu. Metaverse’in hem sosyal deneyimleri hem de gelecekteki teknolojiyi kapsadığını belirten Zuckerberg, markanın yeni adının “Meta” olduğunu duyurdu.

Zuckerberg, “Şu andan itibaren, Facebook değil, metaverse öncelikli olacağız.” Şeklinde açıklamada bulundu. Bununla birlikte Facebook, sosyal medya hesaplarında yeni adını ve logosunu güncelledi.

Facebook’un New York borsasındaki hisselerinin ise 1 Aralık itibarıyla “MVRS” kodu altında işlem görmeye başlayacağı açıklandı. Bununla beraber, Twitter’da Meta ismiyle de yeni bir hesap açıldı.

KONUYA İLİŞKİN VİDEO

 

 

Zuckerberg Facebook’un yeni adını ve Logosunu açıkladı YAPILAN YORUMLAR