Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmadı)
Loading...
Xiaomi telefonların satışına yasak mı geliyor?

Xiaomi telefonların satışına yasak mı geliyor?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmadı)
Loading...
Xiomi yasaklanıyor mu

Xiaomi telefonların satışına yasak mı geliyor?

 

Hindistan kendi yerel ürünlerinin satışını artırmak adına, Çinli akıllı telefon üreticilerini 150 $’dan daha ucuza cihaz satmalarını kısıtlamaya çalışıyor.

Bu konuda kimliğinin açıklanmasını istemeyen bazı kişiler, Hindistan hükümetinin Çinli devleri, dünyanın en büyük ikinci mobil pazarının alt segmentinden çıkarmayı amaçladığını söylemişlerdi.  Piyasa takipçisi Counterpoint’e göre, 150 doların altındaki akıllı telefonlar, Haziran 2022’ye kadar olan çeyrekte Hindistan’ın satış hacminin üçte birine ulaştı ve Çinli şirketler bu satışların %80’ini oluşturuyor.

Söylentilerle beraber, Xiaomi’nin hisseleri Pazartesi günü Hong Kong’daki işlemlerin son dakikalarında kayıplarını artırdı ve %3.6 düştü. Böylece, bu yıl düşüşünü %35’in üzerine çıkardı.  Başbakan Narendra Modi’nin hükümetinin, tercihini Çinli şirketlere iletmek için herhangi bir politika ilan edip etmeyeceği veya gayri resmi kanalları kullanıp kullanmayacağı belli değil.

Yeni Delhi, Xiaomi ve rakipleri Oppo ve Vivo gibi ülkede faaliyet gösteren Çinli firmaları, vergi taleplerine ve kara para aklama iddialarına yol açan mali durumlarını yakından incelemeye tabi tuttu. Hükümet daha önce Huawei Technologies Co. ve ZTE Corp. telekom ekipmanlarını yasaklamak için resmi olmayan yöntemler kullanmıştı . Çin ağ donanımını yasaklayan resmi bir politika bulunmamakla birlikte, kablosuz operatörlerin alternatif satın almaları teşvik ediliyor.

Hindistan hükümetinden bu konuda henüz bir şey duyulmamış olsa da, bu gelişme, Çinli akıllı telefon markaları Xiaomi , vivo ve Oppo’nun kara para aklama ve vergi kaçakçılığı da dahil olmak üzere ülkedeki yasadışı ticari faaliyetler için Hindistan hükümetinin takibinde olduğu bir zamanda geliyor. 

 

 

Xiaomi telefonların satışına yasak mı geliyor? YAPILAN YORUMLAR