Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Minecraft ikon

Minecraft 1.14.3

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Minecraft  – Blog Yerleştirme Macera Oyunu

 

Minecraft, microsoft tafından dağıtılan; tamamen küplerden ve bloglardan oluşan, savunma stratejisine dayalı bir oyundur.

Sırlar, mucizeler ve tehlikelerle dolu -buzlu dağlarda, bataklıklı koylarda, büyük meralarda ve çok daha fazlasında – geniş açık arazide sonsuz olarak üretilen dünyalarda ayarlanmıştır. Alışılmışın dışında bir oyun türü gibi olmakla berber, oyuncularını tutkuyla bağlayan eğlenceli bir tarafı bulunuyor.

Dünyada oldukça popüler olan ve olmaya devam eden oyun, ülkemizde de popüler olmaya başladı. Buna bağlı olarak özellikle hayvanlara karşı şiddeti arttırabilir olma ihtimali ve çocuklarda sosyal problemlere yol açabileceği endişesi  nedeni ile, aile bakanlığı tarafında ülkemizde yasaklanması gündeme gelmiştir.

Oyunda küp ve bloklar ile yaptığınız sığınaklarda, çeşitli hayvani yaratıklara karşı barınıp, onlara karşı savaşıyorsunuz. Aslında şiddet içeriği geri planda düşünüldüğünde, çocukların tasarım yeteneğine, zeka gelişimine ve hayal gücünü kullanarak yaratıcılıklarının gelişimine büyük katkılar sağlayacağı gibi bir tarafı da bulunuyor.

Minecraft oynamak için tek bir yol yoktur. Oyuncuların kendi başlarına ne yapmak istediklerine karar verdikleri açık uçlu bir oyundur! Çocuklar dışında yetişkinlerinde hoşlandığı bu oyunda, yön tuşlarını, fare ve “E” tuşlarını kullanarak oynayabilirsiniz. Minecraft ücretli bir oyundur.

Bununla birlikte, birkaç mod sunuyoruz: Yaratıcı Mod , oyunculara hayal edebilecekleri her şeyi inşa etmek için sınırsız kaynaklar verilir; ve Hayatta Kalma Modu , oyuncuların kendilerini beslemek, barındırmak ve savunmak için dünyayı keşfetmesi ve kaynaklarını araştırması gereken yerler Ya da arkadaşlarınıza çevrimiçi olarak katılabilir ve kendi kurallarınızı oluşturabilirsiniz!

Minecraft’ı çeşitli platformlarda oynayabilirsiniz. Bu sayfamızdaki demosunu indirerek test edebilirsiniz.

Minecraft

 

 

 

 

Yazan: meto

Minecraft 1.14.3 YAPILAN YORUMLAR