Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Opera ikon

Opera for Mac 99.0.4788.31

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Oylar, ortalama: 5,00 out of 5)
Loading...

Opera for Mac – Hızlı ve Popüler İnternet Tarayıcısı

 

Opera for Mac , Uzun yıllardan beri kullanılan ve milyonlarca kullanıcıya kendini kanıtlamış güçlü ve en hızlı internet tarayıcısı. Bu sürüm macintosh işletim sistemli bilgisayarlar için geliştirilmiştir.

Genellikle Windows işletim sistemine entegre olarak gelen İnternet Explorer tarayıcısı işlevsellik olarak yetersiz kalabilmektedir. Özellikle tarayıcı hızı, gelişmiş sekme özelliği ve açılış sayfasında ki sık kullanılanlara hızlı erişim bölümü ile beraber, kendi içerisinde mevcut indirme yöneticisi ile, en gelişmiş ve en kullanışlı tarayıcılardan biridir.

Bir çok özelleştirilebilir özellikleri ile beraber yine aynı şekilde kendi içerisinde bulunan mail yöneticisini yapılandırarak, mail alma ve gönderme yapabilirsiniz. Dahili eklentiler dışında, Opera tarayıcısı için geliştirilmiş harici eklentiler kurarak, tarayıcı işlevselliklerini daha üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Ayrıca RSS’leri takip etmek için olanak sağlar. 

Opera

En güzel eklentilerden biri, ‘Translator’ eklentisi ile, yabancı sitelerde rahatlıkla dolaşabileceksiniz. Oldukça başarılı bir dil çevirme özelliğine sahiptir. ‘lastpass’ eklentisi ile şifrelerinizi unutma yada kaybetme sorunu yaşamazsınız. ‘Avira Antivirüs’ eklentisi ile tarayıcı bazlı anlık koruma sağlarsınız.

Yandex Mail, Hava Durumu, Tarayıcı Hızlandırma, Instagram, Cryptocat, Adblocks, Youtube, eBay ve daha onlarca eklentilere sahip olabilirsiniz. Ayrıca muhtelif sosyal medya eklentileri ile, bu sitelere daha kolay erişim sağlar.

Opera tarayıcının yeni sürümünde sol tarafa eklenen görev çubuğu ile kişisel kullanım daha bir kullanışlı hale getirilmiş. Bununla yetinmemiş; şimdi sıkı durun. Evet WhatsApp ve Facebook Messenger modülü eklenmiş. Tarayıcı ile internetten sörf yaparken, arkadaşlarınız ile iletişim kurmanız için program kurmanıza gerek kalmayacak şekilde WhatsApp ve Messenger modülü sayesinde hızlı iletişim kurabileceksiniz.

Son olarak eklenen eklentiler, tarayıcıya yeni boyutlar kazandırdı. Bu eklentilerden biri olan Anlık görüntü yakalama eklentisini kullanarak, ekranın bir bölümünün veya tamamının görüntüsünü kayıt edebilirsiniz. Ayrıca çeşitli para birimlerini dönüştürme, ısı birimlerini dönüştürme, ağırlık birimlerini dönüştürme ve uzunluk ölçü birimi değiştirme özellikleri de harika özelliklerinden biri oldu.

Son güncellemelerden sonra, artık herhangi bir eklenti kurmaya gerek olmadan, reklama gösterimlerini engelleme özelliğine sahiptir. Testlere göre, yerleşik reklam engelleyicimiz içerik açısından zengin web sayfalarının% 90’a kadar daha hızlı yüklenmesini sağlıyor. (Bu eklenti bir süre için kullanıcıların hoşuna gitse de, zamanla reklam gelir kaybına uğrayan içerik sahipleri, bir süre sonra içerik üretmeyi veya internetten hizmet vermeyi bırakacaktır. Böylece reklamlardan kurtulmak isterken, gelecekte içerik bulmak zorlaşacaktır.

Eğlenceli youtube videoları yada videolarla ihtiyacınızı karşıladığınız içerikleri bulamayabilirsiniz. Bizim sitemiz gibi siteler yada aklınıza gelebilecek bir çok portal siteler faaliyetlerini durdururlar. Çünkü herkes gelirini sadece reklamlardan elde etmektedirler. Hiç bir içerik için ziyaretçiler ödeme yapmak zorunda kalmaz. Reklam olmadığında bir programı indirmek bile ücretli olacaktır belki de. Bu hassas konunun altını da çizmek istedik).

İçerisindeki çok çeşitli eklentiler sayesinde, bir tarayıcının yapabileceklerinden çok daha fazlasını sizlere verebilen bu tarayıcının bir çok özelliklerini kullandıkça, kendiniz keşfedeceksiniz. Tarayıcı Türkçe ve ücretsizdir. Sitemizden indirerek hemen kullanmaya başlayabilir ve  Opera tarayıcı hızının farkını yaşayabilirsiniz. Bir web tarayıcı aradığınızda, Opera sizin hemen yanınızda.

Yazan: meto

Opera for Mac 99.0.4788.31 YAPILAN YORUMLAR