Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

HandBrake 1.2.2

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

HandBrake  – Video Dönüştürme ve Video Küçültme Programı

 

HandBrake, bir çok video kodeklerini destekleyen ve videoları dönüştürmek için kullanılan fakat aynı zamanda video küçültme amaçlı olarak kullanılan ücretsiz harika bir programdır.

HandBrake, kullanımı son derece kolay ve çok kullanışlı bir arayüze sahip programdır. Program sayesinde, videoları çeşitli formatlarda dönüştürmek oldukça kolaydır. Hemen hemen tüm video formatları arasında dönüştürme yapmanızı sağlar.

Son yıllarda youtube ve facebook sitelerine video yüklemek oldukça yaygın hale geldi. Büyük boyutlu videoların yüklenmesi oldukça zaman alan bir işlem olduğu için, bu videoların boyutunu küçültmek oldukça önem kazandı.

Bu konuda kullanılan programlar çoğunlukla ücretli olmakla beraber, hiç biri bu program kadar başarılı olamadı. Bunu söylemekte ki sebep şu; programı denediğimizde, Yaklaşık 800 Mb’lık bir videonun 170 Mb gibi bir boyuta küçültülmüş olması bizi oldukça şaşırttı. Bu bugüne kadar gördüğümüz en muhteşem sıkıştırma yada küçültme oranı idi. Ayrıca görüntü kalitesi ve çözünürlükte hiç bir kayıp yaşanmaması da ayrı bir güzel tarafıydı.

Tüm bunların dışında farklı bir özellik daha var. Videolar için oluşturmuş olduğunuz veya indirdiğiniz ltyazı dosyalarını video içine gömmek için size bu imkanı sağlar. Video içerisine altyazı gömdükten sonra, ister bir klasöre kayıt edebilir; isterseniz direkt olarak CD’ye yazabilirsiniz.

Sık olarak videolar dönüştürmek isteyenler yada videoların boyutunu küçültme gereksinimi olanlar, mutlaka bu programı indirip kullanmalıdırlar. Programı ücretsiz olarak sitemizden indirip hemen kullanabilirsiniz.

HandBrake

Program Videosu

 

Yazan: meto

HandBrake 1.2.2 YAPILAN YORUMLAR
Program Videoları