handbrake ikon

HandBrake 1.3.1

HandBrake – Video Boyutunu Küçültme Programı

 

HandBrake, videoları küçültmek için kullanılan ücretsiz bir programdır. Hemen hemen tüm codekleri destekler.

Ayrıca videoları hemen hemen her formattan modern ve yaygın olarak desteklenen codec bileşenlerine dönüştürmek için kullanılan bir programdır. Bu dönüştürücünün özelliklerini anlamak kolaydır. İleri düzey bir bilgisayar kullanıcısı büyük olasılıkla bu programı tüm amacı için kullanabilecektir, ancak temelleri bilen bir kullanıcı, ana adımlarda nasıl çalışılacağını çözebilmelidir.

Çalışmanız gereken bir dosya veya DVD’ye sahip olmanız gerekir ve HandBrake, eklenmesi gereken eksik bilgileri göstererek daha az belirgin adımların bazılarına yardımcı olacaktır.  20 dakikalık bir video dosyasını ilk defa doğru bir şekilde dönüştürmeye çalıştı. Bitirmeden kapanıyor gibiydi, ama sonunda işe yaradı. Dönüştürme ve kodlamanın tamamlanması yaklaşık 43 dakika sürdü. Bu süre dosya boyutuna bağlı olarak değişecektir.

DVD kopyalama iyi çalışıyor gibi görünüyor ve DVD uzunluğuna bağlı olarak zaman da burada değişiyor. Yardım düğmesi sizi, bilgilerin bir kısmının anlaşılmasının kolay olduğu, ancak daha ayrıntılı parçaların daha gelişmiş bir kullanıcı için tasarlandığı yayıncının Web sitesine götürecektir.handbrake

 

 

Yazan: meto

HandBrake 1.3.1 YAPILAN YORUMLAR