Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Camtasia Studio ikon

Camtasia 2019

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Camtasia Studio – Ekran Videosu Çekme ve Video Düzenleme Programı

 

Camtasia Studio, kullanımı kolay ve güçlü bir ekran videosu çekme ve düzenleme yazılımıdır.

Bilgi paylaşmak için, bazen yazarak anlatmanın yetmediği yerde görsel yardımcılara ihtiyaç olabiliyor. Örneğin resim ve video gibi. Bu yazılım sayesinde ekrandaki aktiviteleri veya işlerin videosunu kolayca çekebilir ve düzenlemesini yaparak paylaşabilirsiniz.

Basitçe özellikleri ise; Videoları kesme, video ekleme, video üzerine yazı yazma, video sesini silme ve  farklı sesler ekleme, eklediğiniz sesleri alçaltıp yükseltme, film aralarına geçiş efektleri ekleme özelliklerini kullanarak, en sonunda tamamladığınız projenizi, bilgisayarınıza istediğiniz bir video formatında export edebilir, isterseniz sosyal paylaşım sitelerine direkt gönderebilirsiniz.

Yazılımara.com editörü olarak bizzat denemiş olduğum ve oldukça başarılı bulmuş olduğum bir programdır. Ekranda yaptığınız işlerin videosunu çekmekle kalmayıp, bu videoların en profesyonel şekilde düzenlenmesine olanak sağlıyor.

Ayrıca sadece kendinizin çektiği ekran videoları ile sınırlı olmayıp, bilgisayarınızda ki mevcut videoları da düzenleyebileceğiniz bir programdır. Bir müzik klibi yapmak istediğinizde, bunu en iyi işleyebileceğiniz bir yazılımdır bizce.

Klibin başında ve sonunda müziğin sesini kısıp açabiliyorsunuz. Bunun dışında videoların üzerine fligran şeklinde markalarınızı yazabiliyorsunuz. Geçiş efektleri, yeşil perde çalışmaları, sahne hızlandırma, sesi ayırma, ses ekleme, intro yapma, resim ekleme, metin ekleme, fligran ekleme, efektler ekleme ve sayamayacağımız kadar çok mükemmel özellikleri bir arada sunuyor. Video çalışmaları dışında, fotoğraflara slayt yapma imkanı da sağlıyor.

Aslında mükemmel özellikleri saymakla bitiremiyoruz. Özellikle youtube için video çalışmaları yapan youtuber’lar için bulunmaz bir nimet diyebiliriz. Onun dışında her türlü video düzenlemeleri için tercih edebileceğiniz son derece kullanışlı ve verimli bir video düzenleme programıdır. Sizlerde bu yazılımı kullandığınızda bizlerle aynı fikri paylaşacağınızı zannediyoruz. Hemen programı indirip deneyebilirsiniz. Programın fiyatı 299$’dır.

Camtasia Studio

PROGRAM VİDEOSU

Özellikler:

 Yüksek kalitede tam ekran veya alanın ekran videosunu çekme
 Çektiğiniz videoları profesyonel olarak düzenleme
 Video seslerini kesme ekleme gibi düzenlemeler yapma
 Videolara çeşitli yazı sembol ve fligran ekleme
 Çektiğiniz videoları masaüstüne kayıt etme yada direkt youtube’da paylaşma

 

 

Yazan: meto

Camtasia 2019 YAPILAN YORUMLAR
  • Engin
    1 sene önce

    Masaüstü video çekme konusunda bu programdan baya bahsediliyor. Bende yeni yeni video çekmeye başladım ama kullandığım progrmlar bir halta benzemiyor. Şimdi hemen indirip bir de bunu deneyeyeim

  • Koray
    2 sene önce

    Kullandım bunun denemesini. Ciddi ciddi film yapmak isteyenler yada video düzenlemek isteyenler için çok güzel fakat fiyatıda güzel yani.

Program Videoları