Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
BitTorrent ikon

BitTorrent Web

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Oylar, ortalama: 4,00 out of 5)
Loading...

BitTorrent  – Ücretsiz Torrent İndirme Programı

 

BitTorrent, küçük ve en büyük dosyaları bile yüksek hızda indirme  zamanda paylaşma imkanı sağlayan  ücretsiz bir programdır.

150 milyondan fazla kullanıcıya sahip olup torrent üzerinden paylaşım yapmanızı sağlar. Çeşitli belgeleri, müzik, video, resim, yazılım ve çok daha fazlasını hem paylaşabilir, hemede indirebilirsiniz. Program ile paylaşım yapmanın getirdiği bazı sakıncaları gözardı etmemek gerektiği konusunda uyarmak isteriz. BitTorrent kurulu olan tüm bilgisayarlar arasında açık bir dosya paylaşımı söz konusudur.

Örnek veriyorum; bilgisayarımda Tarkan’ın bir şarkısı var. Bu şarkıyı başka biri aradığında ben ve benim gibi kimin bilgisayarında var ise ve bu bilgisayarlardan hangisi online ise, onun üzerinden dosyayı indirmeye başlar. Bu şu anlama geliyor; birisi bir şarkı aradı ve sizin üzerinizden indirdi. Böylece siz bir şarkının dağıtımını yapmış olursunuz.İzinsiz dağıtım ve telif ihlali işlemiş oldunuz demektir. Aslında bir kaç bilgisayardan parça parça indirme yaptığı için çoğunlukla kimden indirildiği kolay takip edilemez ama, yinede dikkatli olmakta fayda olduğunu söylemeliyiz. Yüksek hızda dosya indirme ve dosya paylaşmak için bu yazılımı hemen indirip kullanabilirsiniz. Daha önceki sürümleri masaüstü program olarak çalışıyordu. Artık bilgisayarın sistem tepsisindeki ikona tıkladığınızda, tarayıcı olarak açıldıktan sonra torrent arama ve torrent indirme kolaylığı sağlayacak şekilde hizmet veriyor.

Not: Bilgisayarınıza kuracağınız bu program bir dosya paylaşım yazılımıdır. Bu durum bir çok riski oluşturmaya açıktır. Buna bağlı olarak, telif ile korunan dosyaların paylaşımı yüzünden oluşabilecek yasal sorumlulukları dikkate almalısınız. Ayrıca bazı Antivirüs Programları programın kurulmasını engelleyebilir.

 

Bittorrent

 

Yazan: meto

BitTorrent Web YAPILAN YORUMLAR