Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Tor Browser ikon

Tor Browser 12.0.4

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Oylar, ortalama: 5,00 out of 5)
Loading...

Tor Browser – Kullanıcı Gizleyen Tarayıcı

 

Tor Browser, kullanıcıların ip’sini gizleyen ve  internet gizliliği esasına dayalı bir internet tarayıcısıdır.

Bu sayede  internetin en derin ve girilmesi sakıncalı karanlık noktalarına erişim sağlarsınız. Yani “Deep Web” yada “Dark Web” denilen bölgeye erişim sağlarsınız. Bu tarayıcının diğer Dünya ülkeleri veya Ülkemizde ki kullanımının hukuki sonuçları ile ilgili bir fikrimiz olmamasına karşın, tarayıcının sitesine bir VPN kullanmadan erişim sağlayamıyorsunuz. Bu da sitenin ülkemizde illegal olduğu ve girilmesi yasak bir site olduğunun göstergesi olarak kabul edilebilir.

Ancak dediğimiz gibi bu tarayıcının kullanımına dair herhangi bir olumsuz hukuki sonuç ile karşılaşmadık. Tarayıcıyı kullanacaksanız, herhangi bir VPN programı kullanmanıza da gerek kalmaz. Erişime kapalı veya girilmesi yasak tüm sitelere girmek için her türlü imkanı sağlıyor.

Uygulamanın ana girişimi, hem kullanıcı dostu bir arayüzün keyfini çıkarabileceğiniz hem de sisteminizi güvende tutabileceğiniz bir web tarayıcısı kullanmaktır. Mevcut tüm özellikler, Mozilla Firefox’un ısmarlama bir sürümü biçiminde gelir ; bu, hızlı bir şekilde uyum sağlamanıza izin verdiği için oldukça iyi bir özelliktir.

Verilerinizi güvende tutmanın temel özelliklerinden biri, temelde bilgisayarınız ile eriştiğiniz çeşitli web sayfaları arasındaki iletişimi şifreleyen entegre HTTPS Everywhere eklentisidir. Bu, belirli içeriğe erişime izin vermek veya erişimi kısıtlamak için kolayca yapılandırılabilir.

Güvenli bir gezinme deneyiminin tam olarak keyfini çıkarabilmek için uygulama, bağlantı türünü seçmenizi gerektirir. Standart bir bağlantıyı seçebilir veya bilgisayarınız bir proxy kullanıyorsa veya bir güvenlik duvarından geçerse ayarları yapılandırabilirsiniz. Mevcut seçeneklerin çoğu , birkaç eklemeyle birlikte Firefox‘ta bulduğunuza benzer . Torbutton, bağlantı ayarlarını tam olarak yapılandırma, tanımlama bilgisi korumasını yönetme ve hatta gelişmiş güvenlik için yeni bir kimlik seçme gibi çeşitli ayarları kullanımınıza sunar.

VirusTotal sonuçları için buraya tıklayın!

Tor Browser

Yazan: meto

Tor Browser 12.0.4 YAPILAN YORUMLAR