Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Safari 5.1.7

Rate this post

Safari – Alternatif İnternet Web Tarayıcısı

 

Safari, MAC işletim sistemleri için geliştirilmiş ve bu işletim sistemiyle gelen oldukça hızlı ve güvenli bir web tarayıcısı.

 

Daha sonradan Windows için de geliştirilen safari, rakip tarayıcılar ile ciddi bir rekabet içerisindedir. Buna istinaden, tarayıcının diğer tarayıcılara göre kendince farklı özellikleri bulunuyor. Sitemizden indireceğiniz bu yazılım windows işletim sisteminizden kullanacağınız sürümdür.

Bizim yaptığımız test sonucunda, tarayıcı hızının oldukça başarılı ve hatta bariz farklı olduğunuz gördük. Tarayıcının arayüzü oldukça sade ve göz yormayan bir şıklıkta.  Diğer tarayıcılarda olduğu gibi bu tarayıcının kendi içerisinde entegre bir download yöneticisi bulunuyor.

Bu download yöneticisi de aynı başarılı performansı göstermiştir. Fakat hali hazırda bir download yönetici kullanıyorsanız buna gerek olmayabilir. Yada tarayıcının download yöneticisini kullanmak istiyorsanız, kullandığınız mevcut indirme yöneticisi programını ‘disable’ etmeniz gerekir.

Safari tarayıcı da, ne yazık ki Türkçe dil desteği bulunmuyor fakat, çok az İngilizceye aşina olan ve web tarayıcısı ile internete girenlerin çok fazla dil sorunu yaşayacaklarını zannetmiyoruz. Pop-Up engelleme, internet gizliliği, reklam engelleme gibi özelliklere sahip olsa da, tarayıcının en önemli probleminin youtube sayfaları ile ilgili bir sorun yaşıyor olması. Bunun neden olduğunu anlamadık fakat, tarayıcı ile youtube sayfalarına giriş yapsanız dahi, videoları göstermiyor.

Alternatif web tarayıcısı olarak kullanmak isteyenlerin ücretsiz olarak indirip kullanabileceği bir tarayıcıdır. Denemekten çok bir şey kaybetmeyeceğiniz gibi, diğer tarayıcılarda ki eksiği bu tarayıcı ile giderebilirsiniz.

Safari

Safari 5.1.7 YAPILAN YORUMLAR