Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Avast Secure Browser ikon

Avast Secure Browser 104.0

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmadı)
Loading...

Avast Secure Browser – Avast Güvenli Tarayıcı

 

AVG Secure Browser (eski adıyla SafeZone ) olarak da bilinen ve Avast tarafından geliştirilen ve İnternet güvenliği ve gizliliğine odaklanan bir web tarayıcısıdır.

Bu Tarayıcı, Chromium alt yapısı ile çalışır. Başlangıçta,  Avast Antivirus‘ün ücretli sürümleriyle birlikte gelirdi . Mart 2016’da Avast, ücretsiz sürümle birlikte paketlemeye başladı. Avast Secure Browser, 2018’in başlarında yenilenmeden ve “Avast Secure Browser” olarak yeniden markalanmadan önce “SafeZone” olarak adlandırılıyordu. Yenileme ve yeniden adlandırmadan önce SafeZone’un tasarımı Opera tarayıcısının tasarımına benziyordu . 

Kullanıcıyı “olasılıkla ele geçirilmiş bir ana bilgisayar veya ağa karşı korumak ve ayrıca keylogger’ların ve ağ tabanlı gizli dinlemelerin herhangi bir [veriyi] yakalamasını önlemek” için tasarlanmış bir tarama modudur. Yani keylogger koruma özelliğine sahiptir. Banka Modu, kullanıcının bir bankacılık web sitesine veya ödeme sayfasına ulaştığını algıladığında otomatik olarak etkinleştirilir, ancak manuel olarak başlatılabilir. Banka Modunda çağrılamayan diğer işlemlerden izole edilmiş alternatif bir masaüstünden çalışır.

Tarayıcı, EasyList ve Adblock Plus gibi Kabul Edilebilir Reklam Programı abonelikleriyle birlikte gelen bir içerik filtresine sahiptir. Ayrıca, Bir parola yöneticisi ve form otomatik doldurucusuna sahiptir.  Kayıt formlarında güvenli olduğu iddia edilen parolalar önerir. Parolalar, kullanıcının Avast Parolalar eklentileri ve kullanıcının Avast Hesabıyla eşitlenen uygulamalar aracılığıyla tarayıcılar, masaüstü ve mobil cihazlar arasında parolaları eşitlemesine olanak tanır.

Tüm bunların dışında, Kullanıcı tarafından seçilen web sitelerinde izlenen videoları indirmek için bir eklentiye sahiptir. Kullanıcının video kalitesini seçmesine ve bazı durumlarda videonun film müziğini bir ses dosyası olarak indirmesine olanak tanır. Önemli bir diğer güvenlik özelliği ise, kullanıcının bilgisayarı veya kullanıcının profilini oluşturmak için kullanılabilecek tarama geçmişi hakkında bilgi toplanmasını engeller.

VirusTotal sonuçları için buraya tıklayın!

Avast Secure Browser

 

 

Yazan: meto

Avast Secure Browser 104.0 YAPILAN YORUMLAR