Defender_Control_ikon-removebg-preview

Defender Control 1.6

Toplam Puan

Defender Control – Windows Defender Kapatma Programı

 

Defender Control, gerektiği hallerde windows defender programını kapatmak için ve daha sonra tekrar açmak için kullanacağınız ücretsiz bir programdır.

Vista’dan bu yana, Windows Defender Windows’a dahildir. Bilgisayarınızı virüsler, casus yazılımlar ve diğer olası istenmeyen yazılımlar gibi kötü amaçlı yazılımlardan (kötü amaçlı yazılımlar) korumaya yardımcı olmak için arka planda çalışan küçük bir yazılım parçasıdır.

Bazı casus yazılım koruması hiç olmadığı kadar iyidir. Sonradan kurmak isteyeceğiniz bir Antivirüs Programı ile windows Defender arasında bir çakışma olabilir. B u çakışmayı önlemek için Defender’in kapatılması doğru bir karar olacaktır. Zaten iki tane güvenlik programı çalıştırıyorsanız, muhtemelen değerli kaynakları boşa harcar, aynı anda birden fazla uygulamanın çalışmasına gerek yoktur.

Windows Vista ve sonraki sürümlerdeki tüm Defender sürümleriyle ilgili sorun, işletim sistemine entegre edilmesidir ve varsayılan olarak, kaldırılması için görünür veya gizli bir seçenek olmadan yüklenir. Birçok kişi, diğer yazılımları kullanmayı tercih ettikleri için sistemini devre dışı bırakmanın veya kaldırmanın yollarını arıyor. Örneğin Windows 8 ve 10’da Windows Defender’ı artık tamamen kapatamıyorsunuz. Programın gerçek zamanlı korumasını geçici olarak kapatabilirsiniz.

Ancak bir süre kapalı kalırsa Windows otomatik olarak yeniden açar. Microsoft’un bu bağlamda Windows Defender’ın davranışını değiştirme kararını neden aldığı belirsizdir. Ancak kesin olan şey, üzerinde çalıştıkları bilgisayarda kalıcı olarak devre dışı bırakmak isteyen kullanıcıları rahatsız edecektir. Defender Control, Windows 10’da Windows Defender’ı tamamen devre dışı bırakmanızı sağlayan küçük bir Taşınabilir ücretsiz yazılımdır.Defender Control

 

 

Yazan: meto

Defender Control 1.6 YAPILAN YORUMLAR