Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Earth Alerts Online ikon

Earth Alerts Online 2022.1.34

Earth Alerts Online – Deprem ve Afetleri Görüntüleme

 

Earth Alerts Online, dünyanın her yerindeki doğal afetleri, depremleri ve tüm tehlikeli etkinlikleri gerçek zamanlı olarak takip edebileceğiniz ücretsiz bir yazılımdır.

Gezegende olup biten her türlü tehlikeli  faaliyetler, Ulusal Hava Servisi, ABD Jeolojik Araştırmalar ve Smithsonian Enstitüsü gibi kuruluşlar tarafından sağlanan çevrim içi kaynaklar tarafından kullanır.

Depremler, tsunamiler, yanardağ, tropikal siklon, yangınlar, toprak kaymaları, şiddetli hava, yerel hava durumları içerisinden takip etmek istediklerinizi belirleyerek, gerçek zamanlı olarak izleyebilirsiniz. İzlemek istediğiniz etkinlikler ile ilgili tercihlerinizi belirledikten sonra, uygulama  otomatik olarak  canlı veriler ve son bilgileri Internet üzerinden  alarak, bu verileri  haritalar üzerinden raporlayarak size sunacaktır.Earth Alerts Online ile, 2005 yılından beri kamuya açık olan bu gibi bilgileri, çok sayıda insan genellikle hobi amaçlı olarak kullanmaya başladılar. Dünyamızda neler olup bittiğini takip etmek isteyenler için, oldukça güzel bir programdır. Aynı zamanda kullanımı son derece kolay ve ücretsiz olarak kullanılan bu programı sitemizden indirebilirsiniz.

Programı bilgisayarımızda denediğimizde, dünyanın bir çok bölgesindeki doğal hareketlilikleri ve hava durumu bilgilerini başarılı bir şekilde verdiğini gördük. Söylendiği gibi çok özel amaçlara hitap etmemesine rağmen, çoğunlukla hobi amaçlı olarak kullanılabilecek bir program olduğunu söyleyebiliriz.

Küçük mavi gezegenimizin her tarafı ilginizi çekiyorsa, kendi ülkemizden diğer ülkelerdeki tüm doğal afetleri, yer hareketlerini, yangınları ve hava durumunu takip etmek için bu programı kullanabilirsiniz. Program daha önce masaüstü olarak kullanılıyordu fakat artık bu hizmet web tabanlı olarak sağlanıyor. Programı indirme butonuna tıklayarak web tabanlı görüntüleme sayfasına ulaşacaksınız.

VirusTotal Sonuçları için buraya tıklayın!

Earth Alerts Online

 

 

 

Site Oylaması
Tarih
Başlık
Earth Alerts Online - Deprem ve Afetleri Görüntüleme
Puanı
51star1star1star1star1star

Yazan: meto

Earth Alerts Online 2022.1.34 YAPILAN YORUMLAR