Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
AdwCleaner ikon

AdwCleaner 8.3.2

AdwCleaner – Reklam Yazılımları Silme Programı

 

AdwCleaner, istenmeden kurulan kötü niyetli reklam yazılımlarını kaldırmak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir yazılımdır.

Çoğunlukla ihtiyacımız olan programları zaman zaman İnternet’ten indirip bilgisayarımıza kurarız. Bu kurulumlarda genellikle ingilizce olduğu ve ayrıntılarla zaman kaybetmemek için ‘next’ butonuna seri olarak tıklayarak kurulumu bitiririz. Bu yüzden farkında olmadan başımıza bela olacak reklam yazılımları istemeden kurulmuş olur.

Son zamanlarda bir çok yazılım firmaları, diğer popüler yazılımlara reklam vermektedirler. Genellikle reklamlar kurmak istediğimiz bu programların içerisine gömülmekte olup, bizler istemediğimiz halde bilgisayarımıza kurulmaktadır. Ayrıca kaldırmak istediğimizde kaldırılması imkansız bir şekilde kurulurlar.Programı kullanmak çok basittir. Sadece programı indirin ve çalıştırın. Daha sonra, Tara ve Temizle düğmesini içeren bir ekran sunulur. Tara düğmesi, bilgisayarınızda istenmeyen programları aramasına ve ardından bilgisayarınızda bulunan adware programları tarafından kullanılan tüm dosyaları, klasörleri ve kayıt defteri girdilerini görüntülemesine neden olur.

Tarama bittiğinde, tarama sonuçlarına bakın ve kaldırmak istemediğiniz girişlerin işaretini kaldırın. Seçimden memnun kaldığınızda, AdwCleaner’in bilgisayarınızı yeniden başlatmasına ve kaldırmakta olduğunuz çeşitli adware ile ilişkili dosyaları ve kayıt defteri girişlerini kaldırmasına neden olacak Temizle düğmesine tıklamanız yeterlidir. Yeniden başlatma sırasında,  kaldırılan dosyaları, klasörleri ve kayıt defteri girdilerini gösteren bir günlük görüntüler.

Aslında kurulum sırasındaki kutucuklara dikkat etsek, istemediğimiz bu yazılımların kurulmasını önleyebiliriz ama genelde pek dikkat etmemekteyiz. Aslında bilgisayara zarar vermeseler de, yine de içlerinde kötü niyetli kişiler tarafından hazırlanmış olan ve bu şekilde kurulmuş olan programların kaldırılması için, AdwCleaner yazılımını kullanabilirsiniz.

VirusTotal sonuçları için buraya tıklayın!

adwcleaner

PROGRAM VİDEOSU

 Özellikler:
Adware (reklam yazılımları) kaldırma
PUP / LPI (Potansiyel İstenmeyen Programı) kaldırma
Araç Çubukları kaldırma
Hijacker (tarayıcınızın ana sayfasının Hijack) kaldırma
“Scan” ve “Temizle” modu ile geliyor. Bulduğunuz problemler, kolayca “Kaldır” düğmesini kullanarak kaldırılabilir.

Uyumlu Sistemler: Windows XP, 32 ve 64 bit Vista, 7, 8, 8.1, 10.

 

 

Site Oylaması
Tarih
Başlık
AdwCleaner - Reklam Yazılımları Silme Programı
Puanı
41star1star1star1stargray

Yazan: meto

AdwCleaner 8.3.2 YAPILAN YORUMLAR