Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
DirectX ikon

DirectX 12

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Oylar, ortalama: 5,00 out of 5)
Loading...

DirectX – Grafik Hızlandırma Programı

 

DirectX, Windows tabanlı bilgisayarlarda grafikler, video, 3D animasyon ve zengin ses gibi multimedya öğeleri açısından zengin uygulamaları çalıştırmak ve görüntülemek için ideal bir platform haline getirmek üzere tasarlanmış bir grup teknolojidir.

Bazı yazılımlar bazen yürütülmesini desteklemek için özel olarak tasarlanmış başka bir uygulamanın varlığına ihtiyaç duyar. Multimedya öğeleriyle uğraşırken kullanıcıların çoğunun karşılaştığı en yaygın ve karşılaşılanlardan biri Microsoft’un DirectX yazılımıdır.

Tüm teknolojilerdeki DirectX API’lerini kullanan uygulamalar tarafından erişilebilen birçok yeni özellikle birlikte güvenlik ve performans güncellemelerini içerir. Bu bileşenin en son sürümünün olmaması durumunda, oyunlar doğru şekilde veya hiç çalışmayabilirken, video veya ses oynatma da etkilenebilir. 3B animasyon oluşturma ve tam renkli grafikleri de etkiler. Windows işletim sistemi ile birlikte verilen bu çalışma zamanının yalnızca güncellenmesi gerekir ve başka bir kullanıcı müdahalesi gerekmez.

Sisteminizde yüklü olan mevcut sürümü kontrol etmek kolay bir iştir, tek yapmanız gereken ‘DirectX Tanı Aracı’nı çalıştırmaktır. Bunu getirmenin en basit yolu, “Başlat Menüsü” nün “Çalıştır” alanına “dxdiag” yazıp ardından “Enter” tuşuna basmaktır. Yazılım, birkaç bileşenden oluştuğundan, bunları yukarıda belirtilen uygulamadan görüntüleyebilir ve teşhis edebilirsiniz. Bu pakette bulunan teknolojiler aynı zamanda performans ve güvenlik güncellemeleri içerir, bu nedenle her yeni sürüm çıktığında güncellemeniz önerilir. Neyse ki, bu bileşen kazara kaldırılamaz, dolayısıyla neredeyse kaybetme tehlikesi yoktur.

VirusTotal sonuçları için buraya tıklayın!

DirectX

 

 

Yazan: meto

DirectX 12 BENZER İÇERİKLER
DirectX 12 YAPILAN YORUMLAR