Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Smart Defrag 6.3.0

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

Smart Defrag  –  Ücretsiz Disk Birleştirme Programı

 

Smart Defrag, IObit tarafından geliştirilen ve bilgisayarınızda ki bölünmüş dosyaları birleştirmek için kullanacağınız ücretsiz bir yazılımdır.

İşletim sistemini kurduktan bir süre sonra, yüklenip kaldırılan programlardan dolayı sabit disk üzerindeki kümelerde parçalanmalar oluşmaktadır. Böylece veri okuma hızı düşerek bilgisayarınızın yavaşlamasına sebep olmaktadır. Bu program, küçük boyutlu bir yazılım olarak, bölünmüş kümeleri en yüksek performans ile birleştirmenizi sağlar.

Program,  disk birleştirme işlemi başlatmadan önce, akıllı tarama özelliği ile gereksiz dosyaların temizlenmesini sağlar. Daha sonra, “Boot Time Disk Defrag” teknolojisi kullanarak diskinizin en verimli şekilde çalışmasını sağlar.

Bu yazılım tek başına kurulabilen bir program olmakla beraber, Advanced System Care bakım programı ile beraber komplike olarak ta kurulabilmektedir.

 Smart Defrag

PROGRAM VİDEOSU

Yazan: meto

Smart Defrag 6.3.0 YAPILAN YORUMLAR
 • yusuf
  8 ay önce

  yazilimara çok tşkkerler işime yaradı çok tşk.

 • Orhan
  3 sene önce

  harici hard disk im kasma yapıyor onda da bu işlemi yapabilirmiyim?
  Teşekkürler…

  • metin
   3 sene önce

   Defrag işlemi hard disk üzeinde ki kümeleri birleştirerek, veri okuma hızını arttırmaktır. Bu işlem ile ancak bölünmüş dosya ve kümelere bağlı yavaşlama sorunları çözülebilir. Sitemizde ki diğer sistem programlarını da kullanarak sorunları çözebilirsiniz.

Program Videoları