hd tune ikon

HD Tune Pro 5.75

HD Tune Pro  – Harddisk Analiz Programı

 

HD Tune pro, çok fonksiyonlu  bir sabit disk / SSD aracıdır. Sürücünün performansını ölçmek ve Sabit Disk hataları için tarama yapabileceğiniz bir yazılımdır.

Genel olarak sabit diskler zamanla fiziksel veya yazılım sebepli arızalara maruz kalabilir. Sistem çökmesi ve dolayısı ile önemli kişisel verilerinizin kaybolmasına sebep olabilir. Bu durum oldukça can sıkıcı bir durumdur. Yazılımdan kaynaklanan arızaların giderilmesi mümkün olabilirken, fiziksel olan arızalar için bir şey yapmak mümkün değildir. Yazılım sayesinde, genel olarak Hard diskin sağlık durumunu kontrol edebilir, bozuk kümeleri tespit edebilir ve tüm kişisel verileri  yedekleyebilir ve bozulmaya sebep olan verileri ise güvenli bir şekilde silebilirsiniz.Uygulama, cihazınızın performansını değerlendirmek için birden çok türde test çalıştırabilir. HD Tune Pro, veri aktarımı sırasında aktarım hızı, erişim süresi ve patlama hızının yanı sıra CPU kullanımını ölçme imkanı sağlar. Ayrıca, özelleştirilebilir uzunlukta bir dosya kullanarak bir dosya karşılaştırması yapmak ve farklı boyutlardaki dosyaları aktararak normal kullanım koşullarını simüle eden bir rastgele erişim testi yapmak da mümkündür.

Bilgisayarınızda yer kaplamayan bu yazılımın kullanımı da oldukça basittir. Normal şartlarda fiziksel arızalı harddisk için yapılabilecek bir şey olmasa da, bilgisayarınızdaki problemlerin kaynağının harddiskten olup olmadığını bilmeniz, arıza tespiti için önemlidir. Harddisk arızalı ise mutlaka değişmelidir. Ayrıca ileride karşılaşabileceğiniz arızalara karşı önceden bilgi sahibi olmanız, verileri kurtarmak için tolerans sağlayabilir. Program deneme sürümüdür. Sınırsız kullanım için $34.95 ücret ödeyerek satın alabilirsiniz.

VirusTotal Sonuçları için buraya tıklayın!

HD-Tune

PROGRAM VİDEOSU

 Özellikler:

 Detaylı akıllı bilgilendirme
 Geliştirilmiş sıcaklık algılama
 Sonuçları jpeg formatında kayıt etme
 Komut satırı seçenekleri ile sürücüleri listeleme
 + 4TB diskler için geliştirilmiş destek
 Pencere konumunu ve boyutunu geri yükleme seçeneği
 Gelişmiş ses algılama
 Bir seferde tüm sürücüleri analiz etme
 Cihaz istatistikleri
 Sıcaklık istatistikleri
 SSD sürücü desteği
 Ayarlanabilir uyarı seviyesi

 

 

Yazan: meto

HD Tune Pro 5.75 YAPILAN YORUMLAR