CPU-Z ikon

CPU-Z 1.96.1

Dosya indiriliyor lütfen bekleyiniz... İndirme işlemi başlamadıysa lütfen yandaki tekrar indir butonunu kullanın
TEKRAR İNDİR

CPU-Z – Bilgisayar Sistem Bilgileri Görüntüleme Programı

 

CPU-Z, bilgisayarın bileşenleri ile ilgili ayrıntıları görmek için kullanacağınız bir programdır. Program sayesinde işlemciden anakarta kadar her bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bilgisayarınızı A’dan Z’ye keşfetmenize yardımcı olan veri dolu GUI

Uygulamanın entegre ettiği işlevselliğe daha yakından bakmadan önce, programın ait olduğu niş düşünüldüğünde, size yönlendirdiği kullanıcı arayüzünün ulaşılabilir hissetmesi gerektiği gerçeğini tartışmaya değer.

Bu nedenle, çok sekmeli bir GUI, sisteminizin en önemli aygıtları hakkında çok sayıda ayrıntı içerir. Böylece işlemci özelliklerine  göz atatma, ad, paket, teknoloji, teknik özellikler, aile ve talimatlar gibi bilgilere göz atma imkanı sağlar. Ayrıca uygulama, saatinizin çekirdek hızı ve veri yolu hızı hakkında bazı veriler toplar.

İşlemci, anakart, bellek, grafikler hakkında ayrıntılar sunar

Bunun yanı sıra, önbellek seviyelerini merak ediyorsanız, programın size bununla ilgili bilgileri de sağlayacağından emin olabilirsiniz. Anakart söz konusu olduğunda, BIOS ile ilgili bazı ilginç ayrıntıların yanı sıra üreticisini, modelini, yonga setini ve daha fazlasını öğrenebilirsiniz.

Sisteminizin belleği ile ilgili olarak, türü, boyutu ve zamanlamaları gösterilir. Modül spesifikasyonları ile ilgili verileri içeren SPD sekmesinin de oldukça cömert olduğunu bilmek isteyebilirsiniz. İçerdiği şey, modül boyutu, maksimum bant genişliği, parça ve seri numarası hakkındaki verilerdir, zamanlama tablolarının da entegre edildiğinden bahsetmeye gerek yok.

CPU-Z

CPU-Z , sisteminizin bazı ana cihazları hakkında bilgi toplayan ücretsiz bir yazılımdır:

  • İşlemci adı ve numarası, kod adı, işlem, paket, önbellek düzeyleri.
  • Anakart ve yonga seti.
  • Bellek tipi, boyutu, zamanlamaları ve modül özellikleri (SPD).
  • Her bir çekirdeğin dahili frekansının, bellek frekansının gerçek zamanlı ölçümü.