Python ikon

Python 3.10.4

 
 

Python – Program Geliştirme Dili

 

Python, fonksiyonel programlama desteği ile program geliştirme imkanı sağlayan geniş persfektifli bir yazılım dilidir.

2000 yılının başlarından bu tarafa kullanılan bu dil, özellikle bilimsel hesaplı mühendislik alanlarında tercih edilmiştir. Yorumlama özelliği ile kullanıcı deneyimi sağlayan bir yapısı bulunmaktadır. Bununla beraber kullanıcıların kütüphanesini öğrenmenizi ve keşfetmenizi sağlar.

Programın yorumlayıcısı, değişkenleri tanımlamanın yanı sıra kod yazmanıza ve yürütmenize izin verir. Vurgu, etkileşimli olarak kod yazmanıza yardımcı olmayı amaçlayan söz dizimi dilinin basitliğiyle temsil edilir, böylece okunabilirliği artırır ve hata ayıklama süresini önemli ölçüde azaltır.

Python’da yazılan kod, yorumlayıcıda çalıştırılarak birden çok kez düzenlenebilir ve test edilebilir. Diğer dillerden farklı olarak, kodu yürütme ortamı dışında düzenlemenizi kısıtlamaz, böylece yorumlayıcıyı kullanarak değişiklikleri kolayca yapabilirsiniz.

Nesne yönelimli bir programlama dili olduğu için, bilgileri özel bir işlev kullanılarak alınabilen ana programa erişilemeyen bir konumda depolamak için veri yapılarını kullanır.

Net söz dizimi sayesinde, herhangi bir bilgisayar kullanıcısı tarafından kolayca anlaşılabilir. Programlama hakkında yeni öğrenmeye başladıysanız, geliştiricinin web sitesi size birden fazla eğitim ve kaynak sağlar.

Burada ön plana çıkan ve anlatılmak istenenlerin genel özetine bakacak olursak, bu program geliştiricilere aynı zamanda öğrenme fırsatı da sağlamaktadır. Böylece bir metin editörü ve bir yorumlayıcı ile hemen program yazmaya başlayabilirsiniz. Metin editörüne yazarsınız, yorumlayıcıya yorumla komutu vererek çalıştırmasını sağlarsınız olay biter.

VirusTotal sonuçları için buraya tıklayın!

 

Yazan: meto

Python 3.10.4 YAPILAN YORUMLAR